• Codipar, 500 mg, 50 tabletek

Codipar, 500 mg, 50 tabletek

  • Codipar zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek stosowany jest w bólach różnego pochodzenia: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe oraz bolesne miesiączki. Polecany również w stanach przeziębienia i grypy.
10,50 zł
/ szt.
  • U NAS DOSTAWA GRATIS
  • już od 149 zł dla wybranych form dostawy
Kod produktu: 5909990257850

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
,
tabletki
Dawka:
0,5 g
,
500 mg
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum
Opakowanie:
50 tabl.
,
50 tabletek
Lek na receptę:
nie
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy

Pliki do pobrania

Skład

1 tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa.

Wskazania

Codipar jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, jak:

  • bóle głowy;
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne;
  • bolesne miesiączki;
  • bóle zębów;
    a także w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.

    Działanie

    Codipar jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

    Dawkowanie

    Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Zalecana dawka
    Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
    U dzieci przelicza się dawki na masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10 do 15 mg/kg masy ciała. Zazwyczaj u dzieci w wieku od 6 do 12 lat stosuje się ½ tabletki co 4 do 6 godzin, nie częściej niż 4 razy na dobę.

    Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
    1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.
    Nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę.
    Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g.

    Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
    Maksymalna dawka dobowa wynosi 65 mg/kg masy ciała.

    Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gorączka występuje przez czas dłuższy niż 3 dni, ulega nasileniu lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza.
    W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

    Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek;
  • Choroba alkoholowa.

    Działania niepożądane

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach, działania niepożądane występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się:

  • odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień.
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty;
  • zaburzenia czynności wątroby;
  • zaburzenia czynności nerek.

    Ponadto odnotowano bardzo rzadkie przypadki występowania ciężkich reakcji skórnych takich jak: ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka z krostami), zespół Stevensa-Johnsona (pęcherze i owrzodzenia błon śluzowych) albo toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka (schorzenie zagrażające życiu objawiające się zmianami na skórze pod postacią pęcherzy i rozległego złuszczania naskórka).
  • Sporadycznie może wystąpić methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi) i małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi).
  • W przypadku zaobserwowania objawów takich jak świąd, wysypka, rumień (zaczerwienienie skóry), wymioty, podrażnienie żołądka, należy odstawić Codipar i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

    Ostrzeżenia

    Przed rozpoczęciem stosowania leku Codipar należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

    Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku:

  • niewydolności wątroby i nerek;
  • osób głodzonych i regularnie pijących alkohol, gdyż istnieje szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby;
  • uczulenia na salicylany (poniżej 5% osób uczulonych na salicylany może być również uczulonych na paracetamol);

    W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu.
    Niewskazane jest jednoczesne stosowanie kilku leków zawierających paracetamol (acetaminofen), ponieważ może dojść do przedawkowania.

    Interakcje

    Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanyh przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach które pacjent planuje stosować.

    - Paracetamol zwiększa siłę działania leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny i indandionu oraz potęguje działanie kofeiny.
    - Metoklopramid przyspiesza, a skopolamina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego.
    - Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.
    - Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO (leki stosowane w psychiatrii i neurologii) może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.
    - Ryfampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i alkohol, stosowane z paracetamolem, mogą spowodować uszkodzenie wątroby.
    - Podawanie paracetamolu jednocześnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi u pacjentów z niewydolnością nerek może nasilać chorobę nerek.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
    ul. Podleśna 83
    05-552 Łazy

  • Poleć ten produkt:

    Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

    Do:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
    Podpis:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Treść:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Zapytaj o produkt

    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

    Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Opinie naszych klientów
    Zamknij
    Jplayer
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel