• Panadol Femina, 10 tabletek powlekanych
  • Panadol Femina, 10 tabletek powlekanych
  • Panadol Femina, 10 tabletek powlekanych
  • Panadol Femina, 10 tabletek powlekanych

Panadol Femina, 10 tabletek powlekanych

  • Panadol Femina zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz butylobromek hioscyny, który znosi stany skurczowe. Produkt stosowany jest w leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem.
14,68 zł
/ szt.
1,47 zł / szt.
  • U NAS DOSTAWA GRATIS
  • już od 149 zł dla wybranych form dostawy
Producent: GLAXOSMITHKLINE
Kod produktu: 5909990929610

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.
,
tabletki powlekane
,
tabletki drażowane
Dawka:
0,5g+0,01g
Opakowanie:
10 tabletek
Lek na receptę:
nie
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy

Pliki do pobrania

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 10 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum).
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, sorbitol, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa.
Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000.

Wskazania

Panadol Femina stosuje się w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową i zespołem drażliwego jelita.

Działanie

Lek Panadol Femina zawiera paracetamol (znany także jako acetaminofen) i butylobromek hioscyny.
Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek do podawania doustnego.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę.

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat

  • 1 lub 2 tabletki (czyli, odpowiednio, 500 mg lub 1000 mg paracetamolu i 10 mg lub 20 mg butylobromku hioscyny).
  • Jeżeli jest to wskazane, stosować maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin.

    Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu i 60 mg butylobromku hioscyny).

    Należy zachować przynajmniej ośmiogodzinny odstęp między dawkami.

    Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4000 mg, a podczas leczenia długotrwałego 2600 mg.

    Leku Panadol Femina nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

    Przeciwwskazania

    Przeciwwskazania do stosowania produktu leczniczego Panadol Femina:

  • nadwrażliwość na paracetamol, atropinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;
  • ciężka niewydolność wątroby (głównie u pacjentów z alkoholowym uszkodzeniem wątroby);
  • ciężka niewydolność nerek;
  • choroba alkoholowa;
  • niedokrwistość;
  • wrodzony brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (fawizm);
  • miastenia;
  • stany, w których wszelkie działanie przeciwcholinergiczne mogłoby być szczególnie niebezpieczne (jaskra, przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu, przewężenia w przewodzie pokarmowym, tachykardia).

    Działania niepożądane

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Jeśli lek stosuje się w zalecanych dawkach, bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób) mogą pojawić się następujące działania niepożądane:

  • methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi);
  • reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje alergiczne powodujące trudności w oddychaniu lub zawroty głowy), objawy nadwrażliwości skórnej, takie jak wysypki skórne, obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy lub gardła, mogący utrudniać oddychanie i przełykanie), zespół Stevensa-Johnsona (pęcherze i bolesne nadżerki na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączka i bóle stawowe);
  • przebarwienie siatkówki, jaskra;
  • tachykardia (zbyt szybkie bicie serca), niedociśnienie tętnicze (za niskie ciśnienie krwi);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów wrażliwych na aspirynę lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty, biegunka;
  • świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy;
  • zaburzenia czynności wątroby;
  • zaburzenia czynności nerek.

    Ponadto mogą wystąpić:
  • suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia akomodacji oczu (dostosowanie się oczu do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach);
  • dezorientacja, zaburzenia pamięci, zawroty głowy.
    Jeśli u pacjenta wystąpią następujące objawy: świąd, wysypka, rumień, obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z oddychaniem, złuszczanie skóry, siniaczenie, krwawienie, owrzodzenie w jamie ustnej, wymioty, podrażnienie żołądka, należy odstawić Panadol Femina i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

    Ostrzeżenia

    Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Panadol Femina pacjent powinien omówić to z lekarzem, jeśli dotyczą go opisane niżej okoliczności.

  • Dolegliwości serca (zwężenie ujścia zastawki mitralnej, choroba tętnic wieńcowych) lub ostry zawał serca.
  • Owrzodzenie jelit (lek może osłabiać ruchy jelit i powodować zaparcia).
  • Refluks żołądkowo-przełykowy (cofanie się zawartości żołądka do przełyku) lub inne przewlekłe zaburzenia ruchomości mięśni gładkich górnego odcinka przewodu pokarmowego lub zwężenie odźwiernika.
  • Podeszły wiek (powyżej 65 lat), ponieważ lek może powodować zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, suchość w jamie ustnej i zatrzymanie moczu (szczególnie u mężczyzn).
  • Zaburzenia czynności wątroby i (lub) nerek.
  • Pacjent głodzi się lub regularnie pije alkohol, ponieważ jest wtedy szczególnie narażony na uszkodzenie wątroby.
  • Uczulenie na pochodne kwasu acetylosalicylowego (pochodne aspiryny), ponieważ może występować również uczulenie na paracetamol.
  • Ciężkie zakażenie (np. posocznica), gdyż może ono zwiększyć ryzyko kwasicy metabolicznej.

    Do objawów kwasicy metabolicznej należą: szybki, pogłębiony i utrudniony oddech, nudności, wymioty i utrata apetytu.
    W razie jednoczesnego wystąpienia tych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
  • Przyjmowanie innych leków zawierających paracetamol (może wtedy dojść do przedawkowania paracetamolu). Przyjęcie zbyt dużej dawki paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
    Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol.
    Jeśli pacjent stwierdzi jakiekolwiek zaburzenia ostrości widzenia lub ból w gałce ocznej spowodowany podwyższeniem ciśnienia, powinien przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem.
    W czasie stosowania leku Panadol Femina nie należy pić alkoholu.

    Interakcje

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

    Niewskazane jest jednoczesne stosowanie kilku leków zawierających paracetamol, ponieważ może dojść do jego przedawkowania.

  • Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (np. warfaryna) i indandionu (fenindion). Przedłużone, codzienne stosowanie paracetamolu wraz z lekami przeciwzakrzepowymi może zwiększyć ryzyko krwawień; sporadyczne stosowanie leku nie ma takiego wpływu.
  • Paracetamol nasila działanie kofeiny.
  • Metoklopramid (lek przeciwwymiotny) przyspiesza, a skopolamina (stosowana w okulistyce do rozszerzania źrenicy oka) opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego.
  • Salicylamid (lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy) wydłuża czas wydalania paracetamolu.
  • Inhibitory MAO (leki stosowane w leczeniu depresji i choroby Parkinsona), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, chinidyna, dyzopiramid (leki przeciwarytmiczne), amantadyna (lek przeciwwirusowy, stosowany też w leczeniu choroby Parkinsona) i butyrofenon (lek przeciwpsychotyczny) stosowane razem z paracetamolem mogą wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.
  • Ryfampicyna (antybiotyk stosowany w leczeniu gruźlicy), leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i alkohol stosowane z paracetamolem, mogą spowodować uszkodzenie wątroby.
  • Paracetamol stosowany jednocześnie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) (jak np. diklofenak, ibuprofen, kwas acetylosalicylowy) może nasilać chorobę nerek u pacjentów z niewydolnością nerek.
  • Butylobromek hioscyny, osłabiając ruchy jelit i wydzielanie w przewodzie pokarmowym, może zmniejszać wchłanianie i działanie lecznicze innych równocześnie stosowanych doustnie leków.
  • Leki z grupy zwanej antagonistami dopaminy, np. metoklopramid, mogą zmniejszać działanie leku Panadol Femina na przewód pokarmowy.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
    ul. Rzymowskiego 53
    02-697 Warszawa
    tel. (22) 576 96 00

  • Poleć ten produkt:

    Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

    Do:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
    Podpis:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Treść:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Zapytaj o produkt

    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

    Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Opinie naszych klientów
    Zamknij
    Jplayer
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel