Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Samoopalacze

ilość produktów: 3

Opalanie, choć bardzo przyjemne, nie jest zdrowe dla skóry i w dłuższej perspektywie czasowej może przynieść negatywne konsekwencje. Jeżeli chce się uzyskać piękny odcień cery bez narażania jej na szkodę, można skorzystać z alternatywnego rozwiązania, czyli z samoopalacza. Artykuły tego rodzaju są dostępne w asortymencie naszej apteki.

Samoopalacz do jasnej karnacji – dla estetycznego i naturalnego efektu

Osoby o bardzo jasnej skórze często unikają opalania z uwagi na stosunkowo wysokie ryzyko poparzenia słonecznego i uzyskania bolesnych czerwonych plam, zamiast złocistej opalenizny. Samoopalacze są w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem, jednak czasem pojawiają się obawy, że efekt będzie zbyt intensywny i nierówny. W naszej ofercie można znaleźć kosmetyki bardzo delikatne. Ich efektem nie będzie mocna opalenizna, ale subtelne przyciemnienie skóry i wyrównanie jej kolorytu. Taki produkt to dobry samoopalacz bez smug – formuły łatwo rozprowadzają się na skórze i nie powodują plam.

Jeżeli planowana jest ekspozycja na słońce, samoopalacz do jasnej karnacji dobrze będzie zastosować w towarzystwie kremu z wysokim filtrem UV. Szczególnie gdy sięgamy po kosmetyk, który nie tylko brązuje, ale też przyspiesza naturalny proces opalania. W takich sytuacjach bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przed szkodliwym promieniowaniem. Kontakt ze słońcem jest dla skóry wyzwaniem, nierzadko powoduje przesuszenie i uczucie szorstkości. Aby uniknąć takiego efektu, można sięgnąć po nawilżający balsam utrzymujący opaleniznę. Tego rodzaju produkty poprawiają nawodnienie i odżywienie tkanek, dzięki czemu estetyczny wygląd pozostaje na dłużej.

Jak nakładać samoopalacz na twarz, aby uzyskać piękną opaleniznę?

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i pracuje inaczej niż ta na pozostałych obszarach ciała. Dlatego też wymaga nieco więcej troski i uważności, szczególnie podczas stosowania produktów takich jak samoopalacze. Nieodpowiednia aplikacja kosmetyku może skutkować nierównomiernym kolorytem i plamami, nawet gdy korzysta się z produktów bardzo delikatnych. Ważnym krokiem jest właściwe przygotowanie skóry. Dokładne oczyszczenie i łagodny peeling wykonane w dniach poprzedzających zastosowanie samoopalacza pomogą usunąć martwy naskórek, zredukować nierówności i zwiększą prawdopodobieństwo, że formuła wchłonie się równomiernie.

Bardzo ważny jest dobór produktu. W naszym asortymencie można znaleźć naturalny samoopalacz bez DHA, który przyspiesza opalanie podczas ekspozycji na słońce, a także kremy brązujące. Wybór zależy przede wszystkim od pożądanego efektu i planowanego sposobu użycia. Polecany samoopalacz to przede wszystkim taki, który jest dopasowany do indywidualnych preferencji i potrzeb skóry. Jak nakładać samoopalacz na twarz? Podobnie jak krem pielęgnujący. Cienką i równą warstwę aplikuje się na skórę, omijając linię włosów, brwi i oczy. Produkty warto rozprowadzić także pod żuchwą i na szyi, aby uniknąć zauważalnej różnicy w odcieniach tych obszarów. Po określonym czasie kosmetyk trzeba dokładnie zmyć – na skórze powinien pozostawać tak długo, jak zaleca producent. Właściwie nałożone dobre samoopalacze nie powinny pozostawiać smug i nierówności.

Ile trzyma się samoopalacz i jak przedłużyć opaleniznę?

W zależności od produktu rezultat może utrzymywać się na skórze od 3 dni do ponad tygodnia. Produkt nie wnika w głębokie warstwy skóry, dlatego stopniowo zanika wraz z naturalnym złuszczaniem się naskórka. To, ile trzyma się samoopalacz, zależy także od tego, w jakiej kondycji jest skóra i jak jest pielęgnowana. Kosmetyk zapewni dłuższy efekt, jeżeli tkanki są nawilżone i dobrze odżywiona. Intensywne peelingi mechaniczne przyspieszają ścieranie naskórka i mogą przyczynić się do wcześniejszego powrotu do naturalnego odcienia skóry. Dlatego po zastosowaniu samoopalacza warto ich unikać.

Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy stosujemy samoopalacz bez DHA, jak i produkt z tym składnikiem. Oba rodzaje kosmetyków reagują z komórkami naskórka, bez ingerowania w głębsze warstwy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na naturalny samoopalacz, czy preparat z syntetycznym składem, trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry. Opalenizna będzie wtedy schodzić stopniowo i równomiernie.

Jak działa samoopalacz?

Kosmetyki z tej kategorii są znane i stosowane od bardzo dawna. Wiele osób, chcących uzyskać piękną opaleniznę na ważną okazję, decyduje się właśnie na samoopalacz. Jak działa ten produkt? Jego efekt opiera się na reakcji chemicznej, która zachodzi między substancją aktywną a aminokwasami obecnymi w warstwie rogowej naskórka. W wyniku tej reakcji powstaje pigment nadający skórze brązowy odcień. Substancją aktywną może być DHA, czyli dihydroksyaceton, lub erytruloza, jego naturalna alternatywa. Produkty z tymi składnikami są dostępne bez recepty.

Istnieją różne rodzaje opalających kosmetyków – kremy, spraye, a także samoopalacz na noc czy samoopalacz do wanny. Wszystkie działają na podobnej zasadzie i różnią się głównie metodą aplikacji. Warto testować rozmaite rozwiązania, aby odkryć, jakie będą najlepsze samoopalacze dla danej osoby. Warto pamiętać, że każdy jest inny i może reagować na kosmetyki w sposób nieco odmienny.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel