Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Problemy skórne

ilość produktów: 1120

Dolegliwości skórne i różnego rodzaju niedoskonałości są źródłem fizycznego dyskomfortu, a często także negatywnie wpływają na ogólne samopoczucie i pewność siebie. Na szczęście istnieje wiele preparatów dostępnych bez recepty, które mogą pomóc w ich łagodzeniu i niwelowaniu. Dostępne w aptece leki, suplementy diety i kosmetyki są doskonałym wsparciem w walce o piękną i zdrową skórę.

 

Czytaj więcej

Leki na dolegliwości skórne

Niektóre problemy skórne, takie jak trądzik młodzieńczy, przesuszenie, odciski, zajady, drobne ranki i odparzenia, mogą być rozwiązane przy pomocy aptecznych preparatów bez recepty. Leki na dolegliwości skórne są oparte na różnych substancjach aktywnych, wykazujących działanie przeciwzapalne, oczyszczające, kojące i silnie nawilżające.

Leki na dolegliwości skórne są dostępne w formie żeli, maści, płynów, specjalnych opatrunków, a także kremów. Wybór zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania dolegliwości.

Suplementy na dolegliwości skórne

Oprócz leków istotną częścią dążenia do zdrowej skóry są specjalnie skomponowane suplementy na dolegliwości skórne. Zawierają witaminy A, C i E, cynk, kwasy tłuszczowe, wyciągi roślinne i minerały, które znane są ze swoich wyjątkowych właściwości i korzystnego wpływu na skórę.

Połączone ze zdrowym stylem życia suplementy na dolegliwości skórne mogą pomóc w przyspieszeniu regeneracji tkanek, redukcji stanów zapalnych i ogólnej poprawie stanu oraz wyglądu cery.

Kosmetyki na dolegliwości skórne

Dla wielu osób codzienna pielęgnacja skóry jest czymś oczywistym i obowiązkowym. Warto w nią włączyć odpowiednie kosmetyki na dolegliwości skórne. Są one przeznaczone do łagodzenia różnego rodzaju zmian, złuszczania martwego naskórka, nawilżania szczególnie przesuszonych okolic, a także tworzenia delikatnej bariery ochronnej.

Kosmetyki na dolegliwości skórne to najczęściej produkty o delikatnych składach, wolne od substancji drażniących i niepowodujące podrażnień. Wiele z nich może być stosowane nawet przez osoby o skórze bardzo wrażliwej.

 

pixel