Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki, suplementy na układ pokarmowy bez recepty

ilość produktów: 666

Kondycja układu pokarmowego ma niebagatelny wpływ na stan całego organizmu, a także ogólne samopoczucie. Problemy związane z trawieniem, wzdęcia, nudności, zgaga czy też dolegliwości jelitowe mogą skutecznie utrudniać funkcjonowanie. Aby sobie pomóc, warto sięgnąć po dostępne w aptece suplementy diety i leki na układ pokarmowy. Szeroki asortyment sprawia, że każdy znajdzie najlepszy środek na swoje dolegliwości.

 

Czytaj dalej

Leki na układ pokarmowy – na co pomogą?

W kategorii związanej z funkcjonowaniem układu pokarmowego można znaleźć środki wspomagające w walce z nadkwasotą, chorobą lokomocyjną, a także obniżające poziom złego cholesterolu. Bez recepty dostępne są również leki na układ pokarmowy o działaniu łagodzącym i wyciszającym dolegliwości związane z miesiączkowaniem, zespołem jelita drażliwego, nadwrażliwością wątroby, kolkami jelitowymi oraz bolesnymi skurczami żołądka. Wśród tego rodzaju preparatów można znaleźć środki przeznaczone do stosowania u osób w różnym wieku, również u małych dzieci.Stosując tabletki na układ pokarmowy, warto pamiętać, że zawsze należy przyjmować je zgodnie z zaleceniami producenta i nie przekraczać maksymalnych dobowych dawek. Wyjątkiem może być sytuacja, w której lekarz zarekomenduje odmienne postępowanie, dostosowane do indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Suplementy diety na układ pokarmowy – naturalne łagodzenie dyskomfortu

Bazujące na roślinnych ekstraktach i naturalnych wyciągach suplementy diety na układ pokarmowy to doskonały sposób na wsparcie organizmu w trudnym czasie. Ostropest plamisty, ostryż długi, karczoch, mięta pieprzowa oraz mniszek lekarski to tylko niektóre ze składników, jakie można znaleźć w dostępnych w ofercie produktach.Różnego rodzaju suplementy na układ pokarmowy poprawiają trawienie, wzmacniają wątrobę oraz nerki, przyspieszają przemianę materii, neutralizują gromadzące się w jelitach gazy i łagodzą dyskomfort związany z przyjmowaniem zbyt ciężkich pokarmów. Część z nich można stosować codziennie w ramach uzupełnienia diety, jako profilaktykę dolegliwości.

Syropy, proszki i tabletki na układ pokarmowy – szybkie wsparcie organizmu

Antybiotykoterapia, grypa żołądkowa i zatrucie pokarmowe to tylko niektóre z czynników wpływających na osłabienie układu pokarmowego. Po okresie pogorszenia kondycji organizmu leki i suplementy diety na układ pokarmowy są istotną częścią rekonwalescencji. Odpowiednio dobrane preparaty pomagają odzyskać równowagę organizmu.Suplementy na układ pokarmowy zawierające elektrolity lub odpowiednio skomponowane minerały wspierają prawidłową gospodarkę wodną w czasie biegunki oraz wymiotów i stanowią istotną profilaktykę odwodnienia. Z kolei proszki do sporządzania zawiesiny, syropy i tabletki na układ pokarmowy z probiotykami oraz prebiotykami sprzyjają odbudowie naturalnej flory bakteryjnej, która mogła ucierpieć podczas stosowania antybiotyków i innych silnych leków, a która w dużym stopniu odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie jelit oraz układu odpornościowego.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel