Pojemniki na kał i mocz
ilość produktów: 12Pojemniki na kał i mocz to podstawowe akcesoria wykorzystywane w diagnostyce medycznej. Służą do zbierania próbek biologicznych w celu ich przebadania w laboratoriach. Umożliwiają rozpoznawanie chorób i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. W tej kategorii naszej apteki dostępne są różne rodzaje pojemników, które spełniają specyficzne wymagania dotyczące przechowywania próbek moczu oraz stolca.

Pojemnik do pobierania moczu od noworodków i niemowląt, jałowy dla chłopców APTEO, 150 ml

Pojemnik jałowy na kał APTEO, 20 ml

Pojemnik jałowy na kał APTEO, 20 ml

Pojemnik jałowy na mocz APTEO, 120 ml

Pojemnik niejałowy na mocz APTEO, 100 ml

Vacutest, próżniowy zestaw sterylny do pobierania próbki moczu, 1 sztuka
Pojemniki na mocz – rodzaje i zastosowania
Pojemniki na mocz są istotnym wyposażeniem szpitali, gabinetów medycznych, laboratoriów, a także domowych apteczek. Pozwalają na łatwe i higieniczne pobieranie oraz transportowanie materiału do badania. Analiza moczu dostarcza wielu cennych informacji, które umożliwiają wykrywanie chorób nerek, dróg moczowych i różnych zaburzeń metabolicznych. W naszym asortymencie można znaleźć różne pojemniki na mocz. Rodzaje najczęściej wykorzystywane to:
- pojemniki na mocz do badania ogólnego – to niewielkie słoiczki wykonane z przezroczystego plastiku, mają szczelne zakrętki i nie muszą być sterylne,
- pojemniki na mocz na posiew – służą do zbierania próbek do badania mikrobiologicznego, są jałowe i zapakowane w ochronną folię, która zapobiega zanieczyszczeniu,
- zestawy do pobierania moczu – to akcesoria przeznaczone przede wszystkim dla rodziców i opiekunów maluchów, pozwalają na sprawne pobranie próbki nawet od bardzo małych dzieci.
Duża różnorodność produktów pozwala na wybieranie dokładnie takich artykułów, jakie są w danej chwili potrzebne. W przypadku wątpliwości, który z pojemników będzie odpowiedni w danej sytuacji, warto skontaktować się z lekarzem zlecającym badanie lub z naszym personelem.
Jakie pojemniki na kał są dostępne?
Próbki stolca są wykorzystywane w wielu różnych badaniach. Przy ich pomocy diagnozuje się schorzenia układu pokarmowego, zaburzenia wchłaniania substancji odżywczych, a także wykrywa obecność pasożytów. Badanie kału jest także obowiązkowe w przypadku osób, które w swojej pracy mają kontakt z jedzeniem. Pojemniki na kał umożliwiają wykonywanie tych procedur w sposób higieniczny. W naszej aptece dostępne są:
- uniwersalne pojemniki na kał – służą do przechowywania próbek, które mają być poddane ogólnym badaniom diagnostycznym, są wykonane z plastiku i niewielkie, na nakrętkach mają przymocowane specjalne szpatułki, które ułatwiają zbieranie fragmentów stolca bez konieczności zanieczyszczania innych akcesoriów,
- jałowe pojemniki na kał – podobnie jak w przypadku wariantów na mocz służą przede wszystkim do zbierania próbek przeznaczonych do badań mikrobiologicznych, podczas których wykrywa się zakażenia bakteryjne, grzybicze i pasożytnicze.
Co istotne, artykuły te nie mogą być wykorzystywane jako pojemniki na kał do sanepidu. Do badań wymaganych do uzyskania orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych konieczne są specjalne pojemniki na kał z podłożem transportowym. Nieodpowiednie naczynia nie są przyjmowane w oddziałach. Dlatego przed przystąpieniem do zbierania próbek należy upewnić się, że posiadamy właściwe pojemniki na kał sanepid.
Pojemniki na kał i mocz – wygodne i praktyczne rozwiązania
Naczynia na próbki to niezbędne akcesoria, umożliwiające przeprowadzanie wielu różnorakich badań diagnostycznych. Są przy tym łatwe i komfortowe w użyciu. Ich konstrukcja pozwala na uniknięcie bezpośredniego kontaktu z materiałem organicznym. Dzięki różnym rodzajom pojemników pacjenci mogą łatwo i bezpiecznie dostarczać próbki do laboratoriów. To ważne dla sprawnego przebiegu diagnostyki i regularnego monitorowania parametrów osób, które pozostają w leczeniu.
Oferowane przez nas pojemniki na mocz i kał spełniają odpowiednie standardy jakościowe. Są także przystosowane do wytycznych związanych z określonymi badaniami. Choć wszystkie konstrukcje są szczelnie zamykane, korzystając z pojemniczków, warto pamiętać, aby dobrze je zabezpieczać na czas transportu. Próbka nie może zostać zanieczyszczona, ponieważ mogłoby to zaburzyć wiarygodność badania. Ponadto ewentualny wyciek mógłby być bardzo kłopotliwy.
Jak prawidłowo zbierać próbki do badań?
Zbieranie materiału biologicznego do badań to zadanie, które wymaga przestrzegania określonych zasad higienicznych. Niewłaściwie pobrane próbki mogą prowadzić do uzyskania niemiarodajnych wyników – w takiej sytuacji konieczne będzie powtórzenie całego procesu. W przypadku moczu ważne jest, aby przed jego zebraniem dokładnie umyć ręce i okolice intymne. Pojemnik napełnia się do określonego poziomu, a następnie szczelnie zamyka. Jeżeli nie ma możliwości szybkiego dostarczenia próbki do laboratorium, należy ją przechowywać w lodówce.
Próbka kału powinna być zebrana z kilku różnych miejsc w stolcu, aby zwiększyć szanse na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Materiału do badania nie pobiera się z odchodów, które trafiły do toalety. Konieczna jest defekacja na czyste, najlepiej wyparzone, podłoże. W innym przypadku badanie nie dostarczy wiarygodnych wyników, ponieważ próbka będzie zanieczyszczona. Podobnie jak w przypadku moczu – materiał, który nie zostanie szybko przetransportowany do miejsca docelowego, powinien być trzymany w lodówce.