Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki na stłuczenia i zwichnięcia bez recepty

ilość produktów: 119

Drobne urazy mogą przytrafić się każdemu, najczęściej w najmniej spodziewanym momencie. Towarzyszące kontuzjom ból, obrzęk i sztywność skutecznie utrudniają funkcjonowanie i odbierają możliwość kontynuowania aktywności fizycznej. Aby pomóc sobie w trudnym czasie, warto stosować specjalne żele lub maści na stłuczenia. To proste w użyciu preparaty, które przynoszą szybką ulgę i przyspieszają regenerację tkanek, dzięki czemu rekonwalescencja jest mniej uciążliwa i trwa krócej.

 

Czytaj dalej

Maść na stłuczenia i zwichnięcia bez recepty

Rozwiązaniem, po które sięga najwięcej osób zmagających się z bólem po kontuzji, jest maść na stłuczenia i inne drobne urazy. Trudno się temu dziwić. Preparaty w tej formie aplikuje się miejscowo na uszkodzony obszar, dzięki czemu mają możliwość zadziałać szybko i punktowo w miejscu dolegliwości. Zawierają odpowiednio dobrane kompozycje składników aktywnych i substancji pomocniczych, które zapewniają optymalne działanie i nie podrażniają skóry. Warto jednak pamiętać, by przed zaaplikowaniem ich na większy obszar przeprowadzić próbę uczuleniową. Nadwrażliwość na wybrane komponenty jest kwestią bardzo indywidualną i czasem trudno ją przewidzieć.Obok przeciwbólowych i przeciwzapalnych maści na stłuczenia w aptece znajdują się maści redukujące obrzęki, zaczerwienienia i zasinienia, które powstały na skutek urazów. Są to między innymi preparaty zawierające arnikę, znaną i cenioną za swoje wyjątkowe właściwości. Tego rodzaju środki pomagają w krótkim czasie pozbyć się śladów kontuzji i przywrócić normalny wygląd skóry.

Żel na stłuczenia i zwichnięcia bez recepty

Równie popularny, jak maść na stłuczenia, jest przeciwbólowy żel. Od maści odróżnia go lżejsza konsystencja i szybsze wnikanie w skórę. Ponadto żel na stłuczenia najczęściej nie pozostawia tłustej ani lepkiej warstwy, co umożliwia pokrywanie nim różnych miejsc bez obaw o zabrudzenie ubrań. Produkty tego typu nierzadko zawierają substancje chłodzące, które przynoszą dodatkową ulgę w bólu. Leki na stłuczenia do stosowania miejscowego warto mieć zawsze w domowej apteczce na wypadek niespodziewanych urazów i kontuzji.

Inne leki na stłuczenia i zwichnięcia

Oferta apteki nie kończy się na maściach oraz żelach. Do wyboru są również spraye chłodzące, roztwory na skórę oraz doustne leki na stłuczenia i zwichnięcia. Preparaty te zawierają substancje o działaniu przeciwbólowym i wyciszającym stany zapalne. Wspierają proces gojenia i przyspieszają regenerację tkanek. Tabletki łagodzą dolegliwości bólowe o różnym nasileniu, od niskiego po umiarkowany i średni. Wraz z nimi można uzupełniająco stosować maść lub żel na stłuczenia, co może przynieść jeszcze większą ulgę.Warto pamiętać, by wszelkie preparaty lecznice stosować w sposób rozsądny i przerwać ich użytkowanie, jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy. Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania ani rekomendowanej częstotliwości stosowania. Jeżeli w ciągu kilku dni nie następuje poprawa, pomimo stosowania leków, konieczne jest umówienie się na wizytę do lekarza.

 

pixel