Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Aspiratory i gruszki do nosa dla dzieci i niemowląt

ilość produktów: 9

W ciągu pierwszych miesięcy swojego życia niemowlęta oddychają niemal wyłącznie przez nos. Umiejętność prawidłowego pobierania powietrza ustami wykształca się stopniowo przez około rok. Z tego względu katar i wydzielina blokująca górne drogi oddechowe są dla niemowląt niezwykle uciążliwe. Nieocenioną pomocą w czasie chorób i alergii są gruszki i aspiratory do nosa, które dają możliwość usunięcia zalegającego śluzu szybko i sprawnie.

 

Czytaj dalej

Aspirator do noska – obowiązkowy w każdej apteczce

Zatkany nos powoduje u malucha nie tylko duży dyskomfort, ale również znacząco utrudnia mu zaspokajanie podstawowych potrzeb. Oddychające przez usta dziecko nie może swobodnie pobierać pokarmu z piersi bądź butelki. Krztusi się i dławi, przez co jest zmuszone do ciągłego przerywania jedzenia. W efekcie pozostaje głodne i rozdrażnione. Skutecznym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest aspirator do noska niemowlaka. Urządzenie pozwala w higieniczny i bezpieczny sposób usunąć zalegającą wydzielinę. Wiele spośród tego rodzaju artykułów można bez obaw stosować zarówno u noworodków, jak i starszych dzieci.

Aspiratory do nosa – szeroki wybór

Istnieją różne rodzaje urządzeń służących do usuwania wydzieliny z dróg oddechowych małego dziecka. Podstawowy aspirator do noska składa się ze specjalnej końcówki, rurki i zbiorniczka. Rodzic umieszcza końcówkę w otworze nosowym, a następnie delikatnie wciąga powietrze, by przemieścić śluz do przeznaczonej na niego komory.

Alternatywą są urządzenia elektroniczne oraz takie, które można podłączyć do domowego odkurzacza o niewielkiej mocy. Najbardziej zaawansowane modele posiadają funkcję odtwarzania melodyjek, odwracających uwagę dziecka od wykonywanej czynności. Każdy aspirator do nosa jest przedmiotem łatwym w obsłudze i higienicznym.

A może gruszka do nosa?

Do usuwania kataru z nosa z powodzeniem służą także popularne gruszki. Niewielkie gumowe przedmioty z cienką końcówką skutecznie wyciągają wydzielinę i umożliwiają dziecku swobodne oddychanie. Są jednak bardziej wymagające w obsłudze niż nowoczesne aspiratory. Gruszka do nosa dla niemowląt jest bezpieczna, jednak podczas jej używania trudno o wysoką precyzję i kontrolę nad siłą ssania.

Gruszka do nosa dla niemowląt

Gruszki są tradycyjnymi akcesoriami do usuwania wydzieliny, stosowanymi od bardzo wielu lat. Stanowią rozwiązanie skuteczne, jednak nie zawsze higieniczne. Po każdym użyciu gruszka do nosa dla dzieci powinna zostać dokładnie umyta i zdezynfekowana. Z uwagi na charakterystyczny kształt nie zawsze jest to w pełni wykonalne. Namnażające się wewnątrz bakterie mogą powodować kolejne infekcje, dlatego konieczna jest częsta wymiana tych przedmiotów.

Gruszka do nosa dla dzieci

Umiejętnie stosowana i prawidłowo czyszczona gruszka do nosa jest przydatnym akcesorium. Nie wymaga baterii ani innego źródła zasilania, dzięki czemu można ją stosować w każdych warunkach. Jej dużą zaletą jest niska cena. Warto jednak pamiętać, że istnieją rozwiązania bardziej nowoczesne i zapewniające maluchom znacznie większy komfort.

 

 

 

 

 

 

 

 

pixel