Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki na hemoroidy - maść, czopki, tabletki bez recepty

ilość produktów: 69

Pojawiające się w okolicy odbytu zmiany, nierówności i guzki są bardzo niepokojące i wywołują duży dyskomfort. To bardzo delikatny obszar ciała i niewiele potrzeba, aby pojawił się ból, problemy z wypróżnianiem i ogólne pogorszenie samopoczucia. Choć jest to problem powszechny, wiele osób wstydzi się i krępuje, a co za tym idzie – unika wizyty u lekarza. Warto jednak sobie pomóc, jeżeli dolegliwości nie są mocno nasilone, wypróbować leki na hemoroidy dostępne bez recepty. W aptece można znaleźć różnego rodzaju tabletki, maści, żele i czopki na hemoroidy, które pomagają w walce z tym problemem.

 

Czytaj dalej

Leki na hemoroidy bez recepty

Hemoroidy to problem zdrowotny, który może dotknąć każdego, niezależnie od płci i wieku. Ich pojawianiu się sprzyja niewłaściwa, uboga w błonnik dieta, nadużywanie kawy i alkoholu, długie przebywanie w pozycji siedzącej, unikanie aktywności fizycznej, nadmierny wysiłek fizyczny, a także uwarunkowania genetyczne. Najprościej ujmując, żylaki odbytu powstają, gdy pojawia się zbyt duże ciśnienie, a żyły są osłabione. Dlatego lek na hemoroidy służy wzmocnieniu i ochronie naczyń krwionośnych. Ponadto leki na hemoroidy usprawniają drenaż limfatyczny i wyciszają okoliczne stany zapalne.W aptece dostępne są maści, czopki oraz tabletki na hemoroidy, dzięki którym można walczyć z dolegliwościami w różny sposób, idealnie dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. Warto testować rozwiązania w poszukiwaniu tego, które będzie sprawdzać się najlepiej.

Maść na hemoroidy

Do popularnych i wykazujących dużą efektywność środków na walkę z żylakami odbytu należy maść na hemoroidy. Doskonale nadaje się do szybkiego łagodzenia swędzenia, pieczenia, bólu i obrzęku. Dzięki zawartości składników aktywnych, takich jak tribenozyd, lidokaina czy heparyna oraz ich pochodne, maści sprawnie rozprawiają się z miejscowymi objawami.Ponadto maść na hemoroidy wspiera proces regeneracji błon śluzowych i wzmacnia tkanki. Niweluje stan zapalny i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Z uwagi na swoją formułę i formę aplikacji nie oddziałuje na cały organizm, a jedynie w miejscu nałożenia.

Czopki na hemoroidy

Czopki doodbytnicze to jedne z najczęściej wybieranych preparatów w przypadku zewnętrznych oraz wewnętrznych żylaków tej części ciała. Ze względu na sposób aplikacji i stosunkowo wysoką zawartość składników aktywnych czopki na hemoroidy przynoszą szybką ulgę, łagodząc ból, zmniejszając swędzenie i niwelując obrzęki. Zawierają znieczulającą lidokainę, dzięki której ich miejscowe działanie jest odczuwalne niedługo po zaaplikowaniu. Działają bezpośrednio w miejscu występowania dolegliwości, co może przyspieszać proces gojenia i regeneracji.

Tabletki na hemoroidy

Warto mieć świadomość, że lek na hemoroidy może przyjąć również formę doustną. Tego rodzaju preparaty zawierają składniki wzmacniające naczynia krwionośne, usprawniające przepływ krwi oraz limfy, łagodzące stany zapalne i zmniejszające ryzyko stresu oksydacyjnego. Tabletki na hemoroidy są bardzo wygodną formą leczenia żylaków odbytu.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel