Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki, tabletki na krążenie mózgowe bez recepty

ilość produktów: 23

Właściwe funkcjonowanie mózgu i całego układu nerwowego ma niebagatelny wpływ na sprawność codziennego funkcjonowania. Niestety choroby takie jak miażdżyca czy zakrzepica mogą osłabić krążenie mózgowe i powodować różne uciążliwe objawy. Na szczęście istnieją sposoby na sprawne radzenie sobie z tego rodzaju zaburzeniami. Dostępne w aptece bez recepty suplementy diety i leki na krążenie mózgowe wspierają układ neurologiczny i krwionośny, wzmacniają połączenia nerwowe oraz usprawniają funkcje poznawcze.

 

Czytaj dalej

Kiedy warto sięgnąć po leki na krążenie mózgowe bez recepty?

Zaburzona praca układu nerwowego i krwionośnego może przydarzyć się każdemu. Istnieją jednak pewne grupy ryzyka, które powinny szczególnie zadbać o dobrostan swojego mózgu. Leki na krążenie mózgowe są polecane w szczególności osobom starszym, które zauważyły u siebie problemy ze skupieniem i pamięcią, w przypadku zaburzenia ukrwienia kończyn, a także, gdy taką formę terapii zaleci neurolog.Na leki poprawiające krążenie mózgowe warto również zdecydować się, gdy zaczną pojawiać się objawy świadczące o jego zaburzeniu. Należy do nich przede wszystkim wspomniane pogorszenie koncentracji, kłopoty z przyswajaniem informacji, uciążliwe szumy w uszach, trudności z utrzymaniem równowagi, a także zaburzenia czucia i częściowe niedowłady.

Co zawierają tabletki na krążenie mózgowe?

Leki na krążenie mózgowe bez recepty to odpowiednio dobrane kompozycje składników pochodzenia naturalnego, które usprawniają przepływ krwi, ułatwiają dotlenienie mózgu i przyczyniają się poprawy funkcji poznawczych. W aptece dostępne są różnorodne produkty, dzięki czemu z łatwością można dobrać taki, który będzie najlepiej pasować do indywidualnych potrzeb, występujących dolegliwości i trybu życia.Lek na krążenie mózgowe może zawierać między innymi wyciąg z miłorzębu, który ułatwia transportowanie tlenu, glukozy i składników odżywczych do mózgu, bogaty w antyoksydanty wyciąg ze skórek czerwonych winogron, a także kwasy omega-3, niezbędne dla prawidłowej pracy układu nerwowego, serca i narządu wzroku. Nie może zabraknąć również witamin z grupy B, witaminy D, cynku oraz magnezu. 

Jak stosować leki poprawiające krążenie mózgowe?

Dostępne w aptece suplementy diety i leki na krążenie mózgowe mogą być istotnym wsparciem dla osób, które szukają sposobów na zadbanie o swoje funkcje kognitywne na co dzień. Poprawa ukrwienia może przynieść korzyści w postaci lepszej koncentracji, szybszego przyswajania informacji i sprawniejszej pamięci. Tabletki na krążenie mózgowe przyczyniają się do prawidłowej pracy całego układu nerwowego.Lek na krążenie mózgowe, tak samo, jak każdy inny preparat farmaceutyczny, powinien być zawsze stosowany zgodnie z zaleceniami, które producent umieścił na zewnętrznym opakowaniu lub w dołączonej do niego ulotce. Stanowczo odradzane jest przekraczanie maksymalnych dawek i przyjmowanie preparatów częściej niż to wskazane. Właściwe zażywanie tabletek pozwala uzyskać optymalne efekty.

 

pixel