Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Płatki i patyczki kosmetyczne dla niemowląt i dzieci

ilość produktów: 5

Artykuły higieniczne służące do codziennej pielęgnacji należą do najważniejszych elementów wyprawki każdego malucha. Płatki kosmetyczne i patyczki dla niemowląt są produktami, których nie może zabraknąć. Umożliwiają oczyszczanie i osuszanie delikatnej dziecięcej skóry oraz utrzymywanie właściwej higieny trudno dostępnych miejsc. Odpowiednie materiały i specjalna konstrukcja sprawiają, że ich stosowanie jest w pełni bezpieczne.

 

Czytaj dalej

Płatki kosmetyczne dla niemowląt

Skóra dzieci jest delikatna i znacznie mniej odporna na podrażnienia niż u osób dorosłych. Z tego względu do jej pielęgnacji należy wykorzystywać artykuły, które zostały stworzone specjalnie dla niej i z myślą o jej potrzebach. Płatki kosmetyczne dla niemowląt zaprojektowano tak, by nadawały się do codziennego użytku i nie wywoływały niepożądanych reakcji.

Płatków dla dzieci można używać na sucho, a także z wodą, oliwką, balsamem lub zasypką. Świetnie sprawdzają się przy przemywaniu skóry ziołowymi naparami i preparatami leczniczymi. Są miękkie i bardzo dobrze wchłaniają wilgoć. Są także bezpyłowe, więc nie zostawiają włókien ani drobin, które dziecko mogłoby połknąć lub wciągnąć noskiem. Dzięki temu można swobodnie z nich korzystać nawet podczas karmienia.

Płatki bawełniane dla niemowląt

Aby produkty nadawały się do pielęgnacji skóry najmłodszych i nie wywoływały podrażnień, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest bawełna – naturalna, wyjątkowo delikatna i niewywołująca reakcji alergicznych. Płatki bawełniane dla niemowląt mogą być stosowane już od pierwszych dni życia dziecka.

Doskonale nadają się do codziennego przemywania buzi, pachwin i fałdek skórnych. Dzięki niewielkim rozmiarom lepiej niż ręczniki i szmatki docierają w zagłębienia skóry, gdzie często gromadzą się drobne zanieczyszczenia i naturalne wydzieliny ciała. Równie dobrze sprawdzają się przy osuszaniu ciała malucha z uwagi na wysoką chłonność bawełny. Ma to duże znaczenie, ponieważ utrzymująca się wilgoć sprzyja powstawaniu odparzeń i infekcji.

Patyczki do uszu dla dzieci

Podczas codziennej higieny i pielęgnacji malucha nie można zapominać o miejscach takich jak uszy, pępek i okolice oczu. Aby dokładnie o nie zadbać, warto skorzystać ze specjalnych patyczków higienicznych, które stworzono z myślą o najmłodszych. Podobnie jak płatki dla niemowląt powinny być wykonane z delikatnej i chłonnej bawełny, która nie powoduje podrażnień.

Patyczki higieniczne pozwalają dokładnie umyć i osuszyć nawet trudnodostępne miejsca. Nadają się także do precyzyjnej aplikacji maści, żeli i innych środków leczniczych o działaniu miejscowym.

Patyczki dla niemowląt

Patyczki do uszu dla dzieci różnią się kształtem od tych klasycznych, używanych przez osoby dorosłe. Ich końcówki są wyprofilowane w taki sposób, by posiadały ogranicznik, uniemożliwiający włożenie patyczka zbyt głęboko. Naturalne materiały i specjalna konstrukcja patyczków dla dzieci sprawiają, że są one całkowicie bezpieczne w użytkowaniu i znacząco ułatwiają codzienną higienę.

 

pixel