Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do karmienia dla dzieci, noworodków i niemowląt

ilość produktów: 16

Podawanie pokarmu niemowlakowi wbrew pozorom często nie należy do najprostszych czynności. Aby opieka nad małym dzieckiem była mniej wymagająca, warto zdecydować się na akcesoria do karmienia, które usprawniają i ułatwiają cały proces. Funkcjonalne artykuły stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych oraz ich rodziców wnoszą do codziennej rutyny komfort i wygodę. Wysoka jakość i tworzywa pozbawione szkodliwych substancji sprawiają, że ich stosowanie jest w pełni bezpieczne nawet dla noworodków.

 

Czytaj dalej

Akcesoria do karmienia dla dzieci

Niezależnie od tego, czy niemowlę przyjmuje pokarm naturalny, czy mleko modyfikowane, wysokiej jakości butelki są artykułami, których nie może zabraknąć w podręcznym wyposażeniu rodzica. Ułatwiają karmienie w domu i poza nim, a także umożliwiają dogodne przechowywanie nadmiaru odciągniętego pokarmu. W przypadku korzystania z laktatorów warto zwrócić uwagę na akcesoria do karmienia dla dzieci, które są z nimi kompatybilne i zapewniają dodatkową wygodę.

Szklane butelki są całkowicie bezpieczne, wysoce higieniczne i odporne na odbarwienia, dzięki czemu bez obaw można w nich podawać mleko, wodę, a także zupki i kolorowe soki. Funkcjonalny kształt umożliwia pewny chwyt, a charakterystyczny dla szkła ciężar zapewnia stabilność. Z kolei lekkie plastikowe butelki to akcesoria do karmienia nieodzowne podczas podróży i spacerów. Ich niewielka masa jest szczególnie pomocna w czasie dłuższych wypraw, na które zabiera się zwiększony zapas pokarmów czy też napojów.

Równie istotne akcesoria do karmienia dla dzieci stanowią miękkie, silikonowe smoczki do butelek. Umożliwiają dziecku swobodne i komfortowe jedzenie niezależnie od okoliczności. Odpowiednio dobrane do wieku i potrzeb malucha smoczki nie wpływają negatywnie na naturalny odruch ssania ani kształtujący się zgryz.

Akcesoria do karmienia i higieny

Staranne i uważne dbanie o czystość jamy ustnej malucha jest niezwykle ważne. Małe dzieci w dużej mierze poznają swoje otoczenie poprzez dotyk. Chwytają znajdujące się w pobliżu przedmioty, nierzadko także liżą je i gryzą. Bardzo często do buzi malucha trafiają również jego własne rączki. W ten sposób do jamy ustnej dostają się zanieczyszczenia i bakterie. Z tego względu produkty do higieny pierwszych ząbków są równie istotne, jak akcesoria do karmienia dla dzieci.

Szczoteczki do zębów zaprojektowane z myślą o potrzebach najmłodszych mają specjalną konstrukcję i bardzo miękkie włókna, które nie podrażniają delikatnych dziąseł. Niewielka główka umożliwia swobodne manewrowanie w jamie ustnej i jej dokładne oczyszczenie. Design i kolorystyka zostały dopasowane do dziecięcej estetyki, aby uprzyjemniać maluchom naukę szczotkowania zębów.

Jeżeli niemowlę zaczyna ząbkować, warto zainwestować także w uspokajające smoczki, które nadają się do gryzienia i łagodnie masują obolałe dziąsła malucha. Podobnie jak akcesoria do karmienia, pozostałe artykuły dziecięce również muszą cechować się solidnym wykonaniem, wytrzymałością i wysoką jakością.

 

pixel