Maści i żele przeciwbólowe i przeciwzapalne bez recepty
ilość produktów: 62
Dip Hot Rozgrzewający krem 67 g

Dip Rilif żel 100 g

Dip Rilif żel 50 g

4Flex PureGel 0,1 g/g, żel, 100 g

Actiżel, żel 75 g

Alpa Leśna płyn, 160 ml

Alta Medic kwaśna woda w żelu 100 ml

Altaminium żel z nagietkiem APTEO, 75 g

Balsam z Sadła Świstaka, 50 ml

Ben-Gay, maść przeciwbólowa, 50 g

Bonimed Balsam Kręgowy Ojca Grzegorza, 100 g

Depulol, żel, 20 g

Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 100 g

Dicloziaja 11,6 mg/g żel 100 g

Dolgit, 50 mg/g, krem, 100 g

Dolgit, 50 mg/g, krem, 50 g

Elmetacin 1% aerozol, 100 ml

Elmetacin 1%, aerozol 50 ml

Felogel Neo, 10 mg/g, żel, 60 g

Gorvita, Maść borowinowa, 130 ml
Maści i żele przeciwbólowe i przeciwzapalne bez recepty
Dolegliwości bólowe są niestety powszechne. Zarówno przewlekły, jak i pojawiający się nagle ból towarzyszy wielu osobom, a kontuzje i urazy najczęściej przytrafiają się w najmniej oczekiwanych momentach. Aby móc szybko złagodzić problem i przynieść sobie ulgę, warto sięgnąć po specjalne maści lub żele przeciwbólowe. Dostępne bez recepty preparaty warto mieć w stałym wyposażeniu swojej domowej apteczki. Ta kategoria produktów jest tak szeroka, że każda potrzebująca osoba znajdzie środek odpowiadający jej potrzebom.
Maści i żele przeciwbólowe – miejscowa ulga w bólu
Bóle mięśni i stawów to przykra dolegliwość, która może dotknąć osób w każdym wieku. Żele i maści przeciwbólowe pomagają je złagodzić i przywrócić komfort codziennego funkcjonowania. Przyczyniają się także do niwelowania obrzęków, dzięki czemu zmniejszają dyskomfort i przywracają swobodę ruchów. Różne produkty mogą być oparte o odmienne substancje czynne, takie jak diklofenak, ibuprofen czy naproksen, co pozwala na testowanie rozmaitych rozwiązań i wybranie tego, który w danym przypadku sprawdza się najlepiej. Warto pamiętać, że każda osoba jest inna i może inaczej reagować na daną substancję.
Dostępne w tej kategorii żele i maści przeciwbólowe nierzadko zawierają dodatkowe komponenty o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym. W środkach chłodzących najczęściej znajduje się mentol, doskonale sprawdzający się w przypadku kontuzji, urazów i przeciążeń. Wywołuje delikatne uczucie zimna, przynoszące szybką ulgę. Z kolei w produktach rozgrzewających możemy znaleźć kamforę, ostrą paprykę, pieprz i inne przyprawy, które wywołują przyjemne ciepło. Takie preparaty wykazują dużą skuteczność w przypadku bólów reumatycznych i związanych ze stanami zapalnymi stawów. Żele przeciwbólowe i przeciwzapalne mają wszechstronne zastosowania i mogą okazać się ogromną pomocą w przypadku rozmaitych dolegliwości.
Żele i maści przeciwbólowe – łatwa aplikacja i szybkie działanie
Stosowanie preparatów znajdujących się w tej kategorii jest niezwykle proste i wygodne. Specyfik wystarczy nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować, a następnie pozostawić do wchłonięcia. Czas działania, a także zalecana częstotliwość aplikacji są zawsze określone na opakowaniu zewnętrznym produktu lub w ulotce, która jest do niego dołączona. Znajdują się tam również informacje o wskazaniach do stosowania danego produktu i ewentualne ostrzeżenia o potencjalnych efektach niepożądanych. Należy się z nimi zapoznać zawsze przed zastosowaniem nowego preparatu.
Z uwagi na formę aplikacji produkty o działaniu miejscowym przynoszą szybką ulgę od dolegliwości na danym obszarze, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w sytuacjach nagłych, gdzie sprawna reakcja jest bardzo pożądana. Mogą być również stosowane przy dolegliwościach o charakterze przewlekłym. Podanie na skórę sprawia, że omijany jest układ pokarmowy, a narządy takie jak wątroba czy żołądek nie są obciążone. To szczególnie cenne w przypadku osób, które przyjmują wiele różnego rodzaju leków i nie chcą ryzykować wystąpienia dodatkowych dolegliwości.
Kiedy warto sięgnąć po maści, a kiedy po żele przeciwbólowe?
Choć oba rodzaje produktów dostępnych w tej kategorii są bardzo podobne – mają jednakowy sposób aplikacji i charakter działania – to jednak różnią się kilkoma względami. Przede wszystkim odmienna jest konsystencja. Żele przeciwbólowe są lekkie, wodniste i bardzo szybko się wchłaniają. Najczęściej nie pozostawiają żadnych śladów na skórze, ani na ubraniach, przez co mogą być bez obaw stosowane w miejscach, które będą przez nie zakryte.
Maści przeciwbólowe mają bardziej gęstą, tłustą i lepką formułę. Sprawia to, że wchłaniają się znacznie wolniej, jednak działają dłużej niż żele. Nierzadko pozostawiają na skórze wyczuwalną warstwę i mogą odbarwiać odzież. Z tego względu najczęściej stosuje się je na odsłonięte obszary ciała. Oba rodzaje produktów wykazują podobną skuteczność i nie różnią się znacząco od siebie, dlatego wybór pomiędzy nimi zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji.