Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki i suplementy na serce i układ krążenia bez recepty

ilość produktów: 423

Troska o zdrowie serca i układu krwionośnego to inwestycja w dłuższe i lepsze życie. Aby najlepiej o nie zadbać, warto stosować suplementy diety i leki na krążenie. Ta apteczna kategoria to starannie wyselekcjonowane produkty, które stanowią cenne wsparcie w codziennej profilaktyce dolegliwości naczyniowych. Choć można je przyjmować niezależnie od wieku i stylu życia, są szczególnie polecane w przypadku osób starszych i szczególnie narażonych na choroby serca.

 

Czytaj dalej

Co zawierają leki na krążenie?

W aptece dostępne są różnorodne leki na układ krążenia, wspomagające jego funkcjonowanie, wzmacniające serce i uelastyczniające naczynia krwionośne. Większość z nich opiera się na naturalnych wyciągach i ekstraktach roślinnych, których wyjątkowe właściwości zostały potwierdzone wieloma badaniami. Składniki te skomponowano w taki sposób, by przynosiły organizmowi możliwie najwięcej korzyści.Oferowane leki na krążenie zawierają między innymi: głóg, granat, czosnek, aronię, bergamotkę, miłorząb dwuklapowy i czerwone winogrona. Ponadto w składach wielu produktów można znaleźć witaminy z grupy B, witaminy A i E, potas, magnez, cynk, kwas foliowy, żelazo, kwas alfa-liponowy i inne komponenty pozytywnie wpływające na serce, układ krwionośny i ogólną kondycję organizmu.

Jak stosować tabletki na krążenie?

Niezależnie od tego, jakie tabletki na krążenie się wybierze, zawsze powinno się przyjmować je zgodnie z zaleceniami producenta i przestrzegać instrukcji umieszczonej na zewnętrznym opakowaniu lub w dołączonej do produktu ulotce. Nawet w pełni naturalny suplement diety czy też lek na krążenie ma określone maksymalne dawkowanie i nie należy go przekraczać. Zastosowanie dawki więcej niż zalecana nie przyniesie lepszego efektu, może za to przyczynić się do wystąpienia skutków niepożądanych.Przed zakupem warto sprawdzać składy interesujących produktów i upewniać się, że nie zawierają składników, na które jest się uczulonym lub nadwrażliwym. Należy także pamiętać, że leki na układ krążenia nie stanowią substytutu zróżnicowanych posiłków i aktywności fizycznej, są natomiast uzupełnieniem diety i wsparciem zdrowego trybu życia.

Leki na układ krążenia i obrzęki nóg

Wiele osób zmagających się z dolegliwościami ze strony układu krwionośnego narzeka na ciężkie i opuchnięte nogi. Taki stan może być spowodowany osłabionym funkcjonowaniem i pogorszoną elastycznością żył. W takim przypadku polecane są maści oraz tabletki na krążenie zawierające krwawnik, kasztanowiec, ruszczyk i nostrzyk, wspomagające pracę układu krążenia i przywracające prawidłową cyrkulację krwi w kończynach. Regularnie stosowany lek na krążenie może pomóc złagodzić ciężkość, zmniejszyć obrzęki i przywrócić komfort.Warto pamiętać, że jeżeli pomimo regularnego stosowania leków i suplementów diety stan zdrowia nie ulega poprawie lub dolegliwości się nasilają, należy zasięgnąć porady lekarza. Specjalista będzie mógł przeprowadzić diagnozę, odnaleźć przyczynę problemu i zalecić właściwe leczenie.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel