Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opatrunki hydrokoloidowe

ilość produktów: 8

Opatrunki hydrokoloidowe – na trudno gojące się rany

Opatrunki hydrokoloidowe to specjalistyczne, aktywne opatrunki nowej generacji, które zabezpieczają ranę oraz izolują ją od czynników zewnętrznych, tworząc wilgotne środowisko przepuszczające powietrze. Wilgotne środowisko pozytywnie wpływa na narastanie komórek naskórka. Opatrunki znacznie przyspieszają proces gojenia i zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Przed ich użyciem powinno się oczyścić ranę.

Zbudowane są z warstwy folii poliuretanowej z hydrokoloidem, która w kontakcie z raną pęcznieje uwalniając żel wiążący wysięk. Opatrunek dostosowuje się do struktury rany, wyciąga nieczystości i przyspiesza jej regenerację. Przyczynia się również do obniżenia pH rany, dzięki czemu jest ona mniej narażona na zakażenia bakteryjne.

Opatrunki hydrokoloidowe – zastosowanie

Opatrunki hydrokoloidowe stosowane są przede wszystkim na rany z niewielkim lub umiarkowanym wysiękiem w szczególności:

  1. odleżyny,
  2. oparzenia pierwszego i drugiego stopnia,
  3. owrzodzenia podudzi,
  4. rany powstałe w miejscach pobrania skóry do przeszczepu w inne okolice ciała,
  5. rany pooperacyjne.

Przeciwwskazaniem do stosowania opatrunków hydrokoloidowych są oparzenia trzeciego stopnia, ukąszenia, rany szarpane z zakażeniem oraz rany grzybicze.

Opatrunki hydrokoloidowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych opatrunków, nie przylepiają się do powierzchni rany. Ich zdejmowanie nie jest bolesne. Nie przepuszczają wody, mogą być noszone nawet do 7 dni. Częstotliwość wymiany opatrunków zależy przede wszystkim od tego, jak intensywny jest wysięk z rany.

W tej kategorii znajduje się szeroki wybór opatrunków hydrokoloidowych przeznaczonych do opatrzenia różnego rodzaju ran – m.in. pooparzeniowych, odleżyn, owrzodzeń jak również ran pooperacyjnych, sączących się i wielu innych (np. Granuflex Bordered 10x10cm, Granuflex Extra Thin 10x10cm, Hydrocoll 10x10cm).

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel