Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty na regenerację chrząstki stawowej bez recepty

ilość produktów: 103

Preparaty na regenerację chrząstki stawowej bez recepty

Zdrowe stawy to niezwykle istotny element aktywnego życia. Ból może skutecznie utrudnić funkcjonowanie, dlatego warto zawczasu zadbać o profilaktykę, chronić swoje tkanki i wspierać ich regenerację. Aby ułatwić ten proces, apteka oferuje leki na odbudowę chrząstki stawowej, które pomagają wzmacniać i odnawiać struktury stawowe. Bez względu na to, czy dolegliwości są już odczuwalne, czy chce się im zapobiec, z pewnością w szerokiej ofercie produktów znajdzie się coś dla siebie.

 

Czytaj dalej

Leki na odbudowę chrząstki stawowej bez recepty – co zawierają?

Dostępne w aptece leki na odbudowę chrząstki stawowej są w większości oparte na kolagenie oraz glukozaminie, które są składnikami tkanki chrzęstnej i naturalnie występują w naszym organizmie. W składach często znajduje się również chondroityna, odpowiadająca za elastyczność i prawidłową pracę chrząstek, a także witaminy z grupy B, witaminę D3, magnez, cynk i L-karnitynę, czyli składniki bardzo istotne dla prawidłowej pracy układu ruchu.Chondroityna, kolagen i glukozamina na stawy to produkty, które cieszą się dużą popularnością i trudno się temu dziwić. Regularne stosowanie produktów, które je zawierają, przyczynia się do regeneracji chrząstek i przywrócenia sprawnego funkcjonowania stawów. Preparaty są szczególnie pomocne w przypadku osób starszych, a także po urazach i kontuzjach. Szeroka oferta preparatów obejmuje chondroitynę, glukozaminę oraz kolagen w kapsułkach, saszetkach i klasycznych tabletkach.

Kolagen w saszetkach

Kolagen to kluczowy składnik budulcowy tkanki chrzęstnej, dlatego jest tak często polecany w przypadku jej uszkodzenia lub osłabienia. W aptece jest dostępny w różnych formach, dzięki czemu każdy może wybrać idealną dla siebie. Oferujemy m.in. kolagen w saszetkach, który jest łatwy do spożycia i dobrze przyswajany przez organizm. Preparaty zapewniają odpowiednie dawki składników aktywnych i mają przyjemny smak, co umila codzienną suplementację. Kolagen w saszetkach mogą przyjmować wszystkie osoby, które nie mają ku temu przeciwwskazań, jednak szczególnie polecany jest w przypadku seniorów mających problemy z połykaniem tabletek. Może się u nich sprawdzić lepiej niż kolagen w kapsułkach.

Kolagen do picia na stawy

Apteka posiada w ofercie zarówno klasyczne tabletki oraz saszetki, jak i płynny kolagen do picia na stawy. Preparaty w formie shotów są wygodnym rozwiązaniem, które można przyjąć w każdych okolicznościach, bez konieczności szukania wody do rozpuszczenia proszku lub popicia kapsułki. Fiolki, w których zamknięto kolagen do picia na stawy, zawierają produkt gotowy do spożycia, nie trzeba go rozcieńczać ani łączyć z innymi komponentami.

Glukozamina na stawy

Równie istotnym składnikiem, jak chondroityna i kolagen, jest glukozamina. To substancja naturalnie występująca w tkankach, które odgrywa ważną rolę w procesie odbudowy chrząstki stawowej. Glukozamina na stawy może pomagać w łagodzeniu bólu i poprawiać ruchomość. Poleca się ją osobom starszym, a także pracującym fizycznie i uprawiającym sport.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel