Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Smoczki

ilość produktów: 1

Dzieci rodzą się z odruchem ssania. To ich pierwsza umiejętność, która umożliwia pobieranie pokarmu. Z tego powodu jest tak ważna. Smoczki dla niemowląt zaspokajają naturalną potrzebę ssania, dzięki czemu działają na malucha wyciszająco i kojąco. Pomagają opanować trudne emocje i zapewniają poczucie bezpieczeństwa w nowym otoczeniu czy też niespodziewanej sytuacji. Choć smoczki mają swoich przeciwników, rozsądne korzystanie z nich jest doskonałym wsparciem zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

 

Czytaj dalej

Smoczki dla dzieci – sposób na ukojenie

Niemowlęta komunikują swoje potrzeby i emocje płaczem. Jeżeli dziecko zostało nakarmione, przewinięte i jest zdrowie, a mimo tego wciąż jest niespokojne i płacze – może to być sygnałem niezaspokojonego odruchu ssania. W pierwszych miesiącach życia jest on bardzo silny, dlatego smoczki dla dzieci często okazują się niezbędne. Dają niemowlęciu możliwość uspokojenia się i odzyskania wewnętrznej równowagi.

Wyciszające działanie, które wykazują smoczki dla niemowląt, jest cenne także w przypadku wystąpienia kolek. Przy bólu brzuszka każda próba przystawienia dziecka do piersi i zaoferowania mu pokarmu może nasilić dolegliwości. Jednocześnie ssanie to czynność, która przynosi maluchom największe ukojenie. Wyjściem z tej sytuacji jest podanie smoczka.

Smoczek przydaje się także podczas drzemek i nocnego odpoczynku. Ułatwia wyciszenie i rozluźnienie, dzięki czemu skutecznie pomaga w zaśnięciu. Ponadto badania amerykańskich pediatrów wykazały, że zmniejsza ryzyko wystąpienia nagłej śmierci łóżeczkowej.

Smoczki dla niemowląt – kiedy można je podać?

Nie ma określonej dolnej granicy, która wyznacza idealny moment na zaoferowanie niemowlęciu smoczka. Zaleca się, by nie korzystać z niego przez kilka pierwszych tygodni życia, aby dziecko nauczyło się efektywnie pobierać pokarm z piersi lub butelki. Jeżeli jednak pojawiają się problemy ze ssaniem, smoczki dla niemowląt stanowią dobre narzędzie treningowe.

Wybierając smoczki dla dzieci, należy brać pod uwagę ich rozmiary oraz kształty. Akcesoria nie mogą zasłaniać noska dziecka, zwłaszcza w pierwszym roku życia, kiedy nie potrafi ono oddychać przez usta. Nieprawidłowo dobrany smoczek jest niebezpieczny dla rozwoju, a nawet życia dziecka. Z tego względu konieczne jest stosowanie się do przedziałów wiekowych, umieszczanych przez producentów na opakowaniach.

Smoczki dla dzieci – jakość i bezpieczeństwo

Należy pamiętać, że smoczki dla dzieci, zarówno uspokajające, jak i te do butelek, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów – miękkich, trwałych i nietoksycznych. Najczęściej wykorzystywanym tworzywem jest silikon, który nie posiada zapachu oraz smaku. Jego dużą zaletą jest trwałość, dzięki której można go wyparzać bez obaw o zniekształcenie. Bezpiecznym materiałem jest również naturalny kauczuk.

Aby mieć pewność, że smoczek został solidnie wykonany i nie zawiera szkodliwych substancji, należy wybierać produkty najwyższej jakości. Artykuły dziecięce warto kupować w zaufanych miejscach, oferujących wyłącznie bezpieczne przedmioty.

 

 

 

 

 

pixel