Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Butelki dla dzieci, niemowląt i noworodków

ilość produktów: 12

Butelki dla dziecka można stosować od pierwszych dni jego życia. Mogą stanowić jedyną formę podawania pokarmu lub być wykorzystywane jako narzędzie dodatkowe przy karmieniu piersią. Specjalne konstrukcje i odpowiednio dobrane tworzywa gwarantują, że butelki są w pełni bezpieczne dla maluchów. Mogą także zapewniać dodatkowe korzyści, jak butelka antykolkowa, która skutecznie zapobiega pojawianiu się dolegliwości.

 

Czytaj dalej

Butelki dla dziecka – szklane czy plastikowe?

Oba tworzywa mają zalety oraz wady, przez co sprawdzają się w różnych sytuacjach. Szkło jest materiałem bardzo bezpiecznym, niereagującym z żywnością i nadającym się do podgrzewania w mikrofalówce. Wykonane z niego butelki dla niemowląt są stosunkowo ciężkie, a ich wytrzymałość na upadki jest ograniczona. Dobrze sprawdzają się w warunkach domowych, a część z nich jest kompatybilna z laktatorami, co stanowi duże ułatwienie.

Z kolei produkty z plastiku cechują się niewielką wagą i doskonale sprawdzają się podczas spacerów oraz podróży. W przeciwieństwie do szkła mogą odbarwiać się od napojów, jednak nie wpływa to na ich użyteczność. Plastikowa butelka dla noworodka jest nie tylko lekka, ale też odporna na upadki i pęknięcia. Dobrze się sprawdza w czasie, gdy dziecko ćwiczy chwyt i chce samodzielnie trzymać butelkę.

Butelka dla noworodka – wygodna i bezpieczna

Butelki dla dziecka to jedne z podstawowych akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej wyprawce. Są dostosowane do potrzeb maluchów i znacząco ułatwiają ich karmienie, nawet w wymagających sytuacjach. Dostępne w aptece artykuły dziecięce są pozbawione szkodliwych substancji i cechują się wysoką jakością, dzięki czemu można bez obaw korzystać z nich od pierwszych dni życia dziecka.

Wygodne butelki i miękkie silikonowe smoczki zapewniają dzieciom możliwość swobodnego i komfortowego jedzenia. Są także łatwe do utrzymania w czystości – po użyciu wystarczy je umyć ciepłą wodą i łagodnym detergentem. Niektóre modele można myć w zmywarce. Informacja na ten temat jest zawsze podana przez producenta.

Butelki dla niemowląt – jak często wymieniać?

Pojemność butelek dla dzieci dobiera się na podstawie wieku malucha. Butelka dla noworodka powinna mieścić ok. 110 ml. Przyjmuje się, że spożycie pokarmu rośnie średnio o 10 ml miesięcznie i z upływem czasu można stopniowo wprowadzać większe egzemplarze. Razem z butelkami należy wymieniać także smoczki.

Warto pamiętać, że butelki plastikowe są mniej wytrzymałe na otarcia i zarysowania niż szklane, a w powstałych zagłębieniach mogą gromadzić się bakterie. Z tego względu dobrze jest wymieniać je nie rzadziej niż co 3 miesiące.

Butelka antykolkowa – nie może jej zabraknąć

Ataki kolek to powszechny problem, dotykający wielu dzieci. Butelki dla niemowląt stanowią nie tylko duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu, ale również element profilaktyki bolesnych dolegliwości.

Specjalna butelka antykolkowa została zaprojektowana w taki sposób, by zapobiegać połykaniu powietrza podczas jedzenia. Przypominające kobiecy sutek smoczki wspierają naturalny odruch ssania, a ergonomiczny kształt zapewnia wygodny chwyt.

 

pixel