Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nadmierna potliwość

ilość produktów: 57

Nadmierne pocenie się, nieadekwatne do okoliczności, podejmowanego wysiłku fizycznego i panujących warunków atmosferycznych, może być źródłem nie tylko dyskomfortu, ale i utraty pewności siebie. Może wynikać z noszenia nieprzewiewnych ubrań, niedawno przebytych infekcji, silnego stresu, zaburzeń hormonalnych i wielu innych przyczyn. W aptece dostępne są różnego rodzaju preparaty na nadmierne pocenie, które pomagają kontrolować ten problem i przywracają komfort codziennego funkcjonowania.

 

Czytaj więcej

Tabletki na pocenie – wsparcie organizmu od wewnątrz

Dostępne bez recepty tabletki na pocenie najczęściej są oparte na naturalnych składnikach i wyciągach roślinnych. Zawarte w nich szałwia oraz melisa działają wyciszająco i uspokajająco, łagodnie hamują nadmierne wydzielanie potu i chronią organizm przed działaniem wolnych rodników, które mogą przyczyniać się do pogłębiania problemu. Skrzyp polny stymuluje pracę nerek i wspomaga usuwanie nadmiaru wody, podobnie jak pokrzywa.

Stosując tabletki na pocenie o lekkim działaniu odwadniającym, warto pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Dobrze przy tym sięgnąć po pastylki do rozpuszczania, które zawierają witaminę C, glukozę, elektrolity, magnez i inne składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Tego rodzaju preparaty korzystnie wpływają na ciśnienie, metabolizm i gospodarkę wodno-elektrolitową.

Leki na pocenie – by pozbyć się krępującego problemu

Najczęściej wybierane leki na nadmierne pocenie to kremy, płyny i spraye zmniejszające aktywność gruczołów potowych. Stosuje się je miejscowo na najbardziej kłopotliwe obszary. Często aplikuje się je na umytą i osuszoną skórę wieczorem, przed udaniem się na nocny odpoczynek.

Leki na pocenie do użytku zewnętrznego mogą być stosowane na dłonie, stopy, pachy oraz inne problematyczne okolice. Należy przy tym uważać, by nie nakładać ich na uszkodzoną i podrażnioną skórę.

Jak często można stosować leki na nadmierne pocenie?

Nadmierna potliwość jest problemem, który może stanowić objaw wielu chorób i zaburzeń. Dlatego dostępne bez recepty leki na pocenie warto traktować jako rozwiązania doraźne, które nie zastępują wizyty u lekarza i właściwej diagnostyki. Znalezienie źródła problemu nierzadko trwa naprawdę długo i w tym czasie można pomagać sobie preparatami dostępnymi w aptece.

Informacje dotyczące tego, w jaki sposób, jak często i jak długo można stosować wybrane leki na nadmierne pocenie, są zawsze zamieszczone w ulotce lub na zewnętrznym opakowaniu. Podczas korzystania ze środków leczniczych, należy zawsze przestrzegać zaleceń producenta.

Pozostałe preparaty na nadmierne pocenie

Dużą pomocą dla osób, które borykają się ze wzmożoną potliwością, są żele pod prysznic, dezodoranty, talki, zasypki i spraye do obuwia. Tego rodzaju preparaty na nadmierne pocenie nie rozwiązują przyczyny problemu, natomiast ułatwiają codzienne funkcjonowanie i radzenie sobie z wilgocią oraz zapachem, które towarzyszą dolegliwości. Pomagają również w utrzymaniu odpowiedniej higieny.

 

pixel