Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki i suplementy na cholesterol, miażdżycę bez recepty

ilość produktów: 103

Wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do wystąpienia wielu poważnych problemów zdrowotnych. Przyczynia się do rozwoju miażdżycy, chorób serca i udarów. Dostępne w ofercie leki na obniżenie cholesterolu stanowią istotny element profilaktyki i pomagają aktywnie dbać o swoje zdrowie. W asortymencie apteki można znaleźć różnorakie tabletki na cholesterol, które pomagają w uregulowaniu jego poziomu we krwi.

 

Czytaj dalej

Co zawierają suplementy i leki na cholesterol bez recepty?

Dostępne w aptece bez recepty suplementy diety oraz leki na obniżenie cholesterolu w dużej części opierają się na naturalnych składnikach roślinnych. W połączeniu z odpowiednio skomponowanymi substancjami syntetycznymi stanowią istotne wsparcie dla układu krążenia.Leki na cholesterol zawierają między innymi czarnuszkę, karczoch, lecytynę, fermentowany czerwony ryż, astaksantynę, koenzym Q10, cholinę, kofeinę, ostryż długi, kwas foliowy, głóg, wiesiołek, polikosanol, bergamotkę i kwasy omega.

Jak stosować leki na obniżenie cholesterolu?

Leki obniżające poziom złego cholesterolu powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza lub producenta. Przed rozpoczęciem przyjmowania wybranego produktu zawsze należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz informacjami zawartymi na zewnętrznym opakowaniu środka.Nie należy przekraczać zalecanych dobowych dawek ani przyjmować preparatu częściej, niż jest to wskazane. Regularne przyjmowanie suplementów diety i leków zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza pozwala uzyskać najlepsze możliwe rezultaty.

Dlaczego warto przyjmować tabletki na cholesterol?

Wysoki poziom złego cholesterolu to jeden z głównych czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego tak istotne jest monitorowanie tego parametru i kontrolowanie go za pomocą odpowiednich farmaceutyków. Tabletki na cholesterol stymulują metabolizm tłuszczów i kwasów tłuszczowych, a ponadto wspierają pracę wątroby i serca. Zawarte w nich kompozycje składników aktywnych poprawiają funkcjonowanie całego organizmu.Warto jednak pamiętać, że leki na cholesterol nie zastępują zdrowej diety i aktywności fizycznej. Najlepszy efekty zapewniają w połączeniu z właściwymi nawykami życiowymi.

Leki na miażdżycę bez recepty

Miażdżyca może prowadzić do dotkliwych konsekwencji zdrowotnych. Wieloletnie odkładanie się blaszek miażdżycowych może skutkować bólami wieńcowymi, zawałem serca, a nawet wywoływać objawy neurologiczne. Aby tego uniknąć, warto zawczasu zadbać o profilaktykę i włączyć do codziennej rutyny suplementy diety lub leki na miażdżycę.Warto pamiętać, że choroba miażdżycowa jest rzeczą poważną i nie należy jej lekceważyć. Dostępne bez recepty leki na miażdżycę stanowią dobre wsparcie dla osób, które są nią obciążone lub ich wyniki badań zaczynają wskazywać podwyższony poziom cholesterolu. Jeżeli jednak schorzenie staje się coraz bardziej zaawansowane i powoduje objawy, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty, który dobierze długofalowe leczenie.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel