Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Grzybica

ilość produktów: 76

Grzybica to choroba skóry wywołana przez różnego rodzaju grzyby. Jest zakaźna i często trudna do wyleczenia. Może pojawiać się zarówno na powierzchni skóry i paznokci, jak i na narządach wewnętrznych. Warto podjąć próbę jej wyleczenia od razu, gdy tylko zauważy się objawy – swędzenie i pieczenie, zaczerwienienie, łuszczenie, ból bądź charakterystyczny nieprzyjemny zapach. Dostępne w aptece preparaty na grzybicę bez recepty często okazują się wystarczające.

 

Czytaj więcej

Leki na grzybicę – by pozbyć się problemu

Nieleczone zmiany grzybicze mogą się rozprzestrzeniać nie tylko na inne osoby, ale również na kolejne obszary ciała, zajmując coraz większe powierzchnie. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zastosować odpowiednie leki na grzybicę. Preparaty służące zwalczaniu tego rodzaju infekcji mają różne formy, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb i warunków anatomicznych zaatakowanego miejsca.

Do najpopularniejszych leków przeciwgrzybiczych należą krem oraz maść na grzybicę. Zawierają substancje takie jak klotrimazol, mikonazol czy terbinafina, które są powszechnie stosowane w celu niszczenia grzybów i hamowania rozwoju infekcji. Warto jednak pamiętać, że ich samodzielne stosowanie jest zalecane w przypadku niewielkich zmian. Jeżeli choroba stała się bardziej zaawansowana, najlepszym wyjściem jest konsultacja z lekarzem i doustne leki na grzybicę.

Maść na grzybicę – pomoc dla chorej skóry

Jeżeli infekcja pojawiła się na skórze nóg, pachwin bądź stóp wygodnym i praktycznym rozwiązaniem może okazać się maść na grzybicę. Gęsta formuła umożliwia precyzyjne dotarcie do miejsca zakażenia i szybkie łagodzenie objawów. Regularne stosowanie przez odpowiednio długi czas może pomóc całkowicie zwalczyć infekcję.

Działanie maści warto wspomagać zachowywaniem odpowiedniej higieny i starannym osuszaniem chorych obszarów po każdym kontakcie z wilgocią. Ciepłe i mokre powierzchnie to idealne miejsca dla rozwoju grzybów.

Krem na grzybicę – leczenie i pielęgnacja

Chora na grzybicę skóra jest podrażniona, wrażliwa i wymaga wyjątkowej troski. Dlatego podczas jej leczenia warto stosować krem na grzybicę o właściwościach odżywiających i regenerujących. Jest to szczególnie ważne, jeżeli u chorego występują tendencje do przesuszania, łuszczenia się, pękania i bolesności skóry.

Jeżeli infekcje, stany zapalne i podrażnienia nawracają i przedłużają się, specjalny krem na grzybicę dobrze jest mieć w stałym wyposażeniu apteczki lub łazienkowej szafki.

Pozostałe preparaty na grzybicę

W aptece dostępne bez recepty są nie tylko maści i kremy, ale także inne preparaty na grzybicę. Wśród nich znaleźć można zasypki, spraye, lakiery do paznokci i sztyfty służące do miejscowego leczenia chorobowych zmian. W przypadku grzybicy stóp warto zainwestować w płyny do dezynfekcji obuwia oraz skarpet, które zapobiegają pojawieniu się wtórnego zakażenia.

Środków dezynfekujących dobrze jest używać również do oczyszczania nowo nabytych butów, w szczególności tych pochodzących z drugiej ręki. Grzybica łatwo się przenosi i warto o tym pamiętać.

 

pixel