Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki na rzucenie palenia bez recepty

ilość produktów: 25

Rzucanie palenia często jest ogromnym wyzwaniem, jednak stanowi istotny krok w kierunku poprawy stanu zdrowia i jakości życia. Aby ułatwić cały proces i zwiększyć szanse na sukces, warto wypróbować leki na rzucenie palenia, które pomagają zmniejszyć tęsknotę za nikotyną i łagodzą objawy odstawienia. W ofercie dostępne jest wiele preparatów bez recepty w różnych formach, dzięki czemu bez trudu można znaleźć środek idealny dla siebie i zyskać cenne wsparcie w czasie walki z nałogiem.

 

Czytaj dalej

Leki na rzucenie palenia – różne formy, jeden cel

Walka z nałogiem nie jest łatwa, dlatego w aptece są dostępne różnorakie narzędzia wspierające w tym trudnym czasie. W szerokiej ofercie można znaleźć tabletki, pastylki do ssania, spraye, a także plastry na rzucenie palenia. Niezależnie od tego, czy za wygodniejsze uważa się środki doustne, czy o działaniu przezskórnym, z pewnością znajdzie się coś dla siebie.

Tabletki na rzucenie palenia

Jedną z najpopularniejszych form wsparcia podczas walki z nałogiem są tabletki na rzucenie palenia. Część środków opiera się na cytyzynie, czyli naturalnej substancji o działaniu zbliżonym do nikotyny, ale nie uzależniającej. Inne preparaty z kolei zawierają niewielkie dawki nikotyny, dzięki którym organizm stopniowo przyzwyczaja się do jej ograniczania i nie odczuwa tak silnego głodu. W założeniu ochota na nikotynę powinna się zmniejszać, a objawy odstawienia nie być dotkliwe. Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny, przez co leki na rzucanie palenia mogą na każdego działać inaczej. Szeroka oferta produktów umożliwia znalezienie formuły, która w danym przypadku będzie działała najlepiej.Plastry na rzucenie paleniaBywają okoliczności, w których nie jesteśmy w stanie przyjąć tabletki czy użyć sprayu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą plastry na rzucenie palenia. Są wygodnym i dyskretnym rozwiązaniem z systemem stopniowego uwalniania substancji aktywnej. Dzięki temu utrzymywana jest stała ochrona przed głodem nikotynowym, a także skutkami jej ograniczenia. Plaster pozostaje na skórze przez kilkanaście godzin i przez cały ten czas nieustannie aktywnie działa.

Gumy na rzucenie palenia

Często wybierane leki na rzucenie palenia to także gumy do żucia. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują bardziej aktywnego podejścia do walki z nałogiem. Gdy pojawi się chęć sięgnięcia po papierosa, guma nikotynowa może pomóc złagodzić ten impuls. W przeciwieństwie do tabletki na rzucenie palenia pozostaje w ustach przez pewien czas i przy okazji odświeża oddech.

Spray na rzucenie palenia

Leki na rzucanie palenia są dostępne również w formie aerozoli. Dają możliwość szybkiego dostarczenia organizmowi niewielkiej dawki nikotyny, dzięki czemu objawy odstawienne stają się mniej uciążliwe. Spray zmniejsza również chęć zapalenia papierosa, co pomaga wytrwać w walce z nałogiem. Stanowi doskonałą pomoc w momencie nagłej i silnej ochoty na nikotynę. Jest pozbawiony szkodliwych substancji smolistych, które są obecne w wyrobach tytoniowych.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel