Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termometry dla dzieci i niemowląt

ilość produktów: 8

Termometr jest podstawowym narzędziem medycznym, które pozwala precyzyjnie określić temperaturę ciała. Dzięki temu można wykryć stan zapalny na wczesnym etapie jego rozwoju i odpowiednio szybko zareagować. Termometr dla niemowlaka jest szczególnie ważny, ponieważ organizmy maluchów są wyjątkowo delikatne i wrażliwe. Choroba dziecka zawsze wywołuje niepokój, dlatego warto mieć możliwość stwierdzenia gorączki i kontrolowania jej przebiegu.

 

Czytaj dalej

Klasyczny termometr dla dzieci

Urządzenie do mierzenia temperatury jest prostym sprzętem medycznym, który powinien być obecny w każdej domowej apteczce. Termometr dla dzieci działa na takiej samej zasadzie, jak ten przeznaczony dla osób dorosłych, jednak często cechuje się krótszym czasem pomiaru i większą precyzją. W przeciwieństwie do termometrów rtęciowych elektroniczne modele pozwalają sprawdzić stan malucha w ciągu kilku sekund. Są wygodne i proste w użyciu, a szeroka oferta pozwala wybrać egzemplarz najlepiej dopasowany do potrzeb malucha i preferencji rodziców.

Najbardziej podstawowy termometr dla dzieci to niewielkie, proste urządzenie z wyświetlaczem LCD, pojedynczym przyciskiem i elastyczną końcówką umożliwiającą pomiar temperatury w buzi, pod pachą oraz w odbycie. Wyróżnia się niską ceną i bardzo prostą obsługą. Nierzadko ma kolorowy design, odpowiadający dziecięcej estetyce. Łatwo się go czyści, dzięki czemu bez trudu można utrzymać odpowiedni poziom higieny.

Wygodny i dokładny termometr dla niemowlaka

Opieka nad chorym dzieckiem bywa dużym wyzwaniem. Obniżone samopoczucie powoduje drażliwość i każda czynność może powodować dyskomfort. Z uwagi na to doskonały termometr dla niemowlaka stanowią urządzenia bezdotykowe. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku dzieci ruchliwych oraz takich, które nie akceptują klasycznego termometru. Dokonują pomiaru w ciągu 1-3 sekund, a często także zapamiętują ostatnie wyniki.

Opcją równie precyzyjną jest termometr do ucha. Takie urządzenie posiada końcówkę laryngologiczną, bezpieczną nawet dla noworodków. Mierzy temperaturę w ciągu zaledwie 2 sekund i nie wymaga trzymania w buzi czy pod pachą, dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu u malucha.

Termometr dla dzieci – niezbędne akcesorium

Wyroby medyczne przeznaczone dla najmłodszych cechują się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia i wyjątkowo szybkim działaniem. Dokonują dokładnych i wiarygodnych pomiarów. Bezdotykowy termometr dla niemowlaka umożliwia sprawdzenie stanu dziecka podczas snu, a także wtedy, gdy jest wzburzone i odmawia współpracy.

Pomimo nazwy termometr dla dzieci może być z powodzeniem stosowany również u osób dorosłych oraz starszych. Dzięki temu nie ma konieczności nabywania kolejnego urządzenia. Dla dodatkowej wygody elektroniczne modele najczęściej posiadają funkcję automatycznego wyłączania po pewnym czasie bezczynności. W emocjach spowodowanych chorobą łatwo zapomnieć o włączonym sprzęcie, a więc takie rozwiązanie skutecznie wydłuża żywotność baterii i pozwala uniknąć jej niespodziewanego rozładowania.

 

pixel