Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zapalenie ucha

ilość produktów: 13

Zapalenie ucha jest powszechnym schorzeniem, które dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Objawia się bólem, uczuciem ucisku, zawrotami głowy, nudnościami i wymiotami, podwyższeniem temperatury oraz pogorszeniem lub nawet utratą słuchu. W przypadku wystąpienia łagodnych dolegliwości można zastosować dostępne w aptece leki na zapalenie ucha bez recepty. Przyniosą ulgę i przyspieszą proces zdrowienia.

 

Czytaj więcej

Lek na zapalenie ucha – szybka ulga w bólu

Krople na zapalenie ucha to często pierwsza linia obrony w walce z tą dolegliwością. Jeżeli objawy nie są nasilone lub dopiero się pojawiają, mogą je złagodzić, a nawet całkowicie zniwelować. Należy jednak pamiętać, że nie zastępują wizyty u lekarza. Jeżeli symptomy się nasilają, towarzyszy im wysoka gorączka lub zaburzenia słuchu, trzeba jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Wybierając leki na zapalenie ucha, warto pamiętać, że krople na zapalenie ucha bez recepty nie są jedynymi dostępnymi preparatami. W aptece znajdują się również maści i aerozole wykazujące delikatne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i łagodzące. Są wygodne i łatwe w użyciu.

Leki na zapalenie ucha – co zawierają?

Krople na zapalenie ucha, a także inne preparaty są oparte na substancjach czynnych takich jak glicerol, który chroni i zabezpiecza uwrażliwione tkanki, lidokaina o działaniu znieczulającym i łagodzącym dolegliwości bólowe czy też salicylan choliny, będący niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym.

W razie potrzeby można również znaleźć lek na zapalenie ucha zawierający składniki bakteriobójcze lub grzybobójcze. W tym przypadku wybór uzależniony jest od podłoża i przyczyny występowania dolegliwości.

Krople na zapalenie ucha – jak je stosować?

Chcąc zastosować krople, aerozol lub jakikolwiek inny lek na zapalenie ucha, należy w pierwszej kolejności dokładnie przeczytać ulotkę i uważnie zastosować się do zaleceń producenta. Zazwyczaj w celu aplikacji preparatu należy położyć się na boku, tak aby bolące ucho było skierowane do góry. Następnie wprowadza się do niego odpowiednią ilość kropli i zamyka ujście przewodu słuchowego niewielkim wacikiem lub kawałkiem waty.

Nie należy przekraczać maksymalnych dobowych dawek ani zalecanej częstotliwości podawania preparatu. Podanie zbyt dużej dawki leku nie przyniesie spodziewanych rezultatów, może natomiast wywołać działania niepożądane.

Jak długo można stosować krople na zapalenie ucha bez recepty?

Dostępne w aptece leki na zapalenie ucha są przeznaczone do stosowania krótkotrwałego. Oznacza to, że nie powinno się z nich korzystać dłużej niż kilka dni bez konsultacji z lekarzem. Maksymalny czas stosowania konkretnych preparatów jest zawsze umieszczany w dołączanych do nich ulotkach lub na ich opakowaniach zewnętrznych.

Warto także pamiętać, że krople na zapalenie ucha bez recepty, podobnie jak inne dostępne w aptece preparaty, mają określone przeciwwskazania do stosowania. Należy się z nimi dokładnie zapoznać przed zastosowaniem leku, aby uniknąć wywołania dodatkowych dolegliwości.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel