Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opatrunki hydrowłókniste

ilość produktów: 9

Opatrunki hydrowłókniste – na rany z dużym wysiękiem

Opatrunki hydrowłókniste opierają się na opatentowanej technologii Hydrofiber. Zbudowane są z karmoksymetylocelulozy sodowej skręconej w sieć nietkanych włókien o wyjątkowych zdolnościach chłonnych. W kontakcie z wydzieliną z rany opatrunek przybiera postać żelu dobrze dopasowującego się do rany, co sprzyja powstawaniu wilgotnego środowiska gojenia rany.

Opatrunki te zamykają wysięk z rany oraz bakterie w strukturze opatrunku, minimalizując zagrożenie zakażeniem krzyżowym. Wchłanianie wysięku następuje do wnętrza włókien, a nie do przestrzeni między nimi, jak w przypadku tradycyjnych materiałów opatrunkowych. W stanie pełnego nasycenia włókna tworzą spójny żel.

Ze względu na możliwość izolowania bakterii i dużą chłonność opatrunki hydrowłókniste zalecane są do leczenia ran obficie sączących, zagrożonych infekcją np. odleżyn, ran z przetokami, ran zakażonych i stopy cukrzycowej. Nie należy ich stosować do opatrywania ran suchych lub pokrytych martwymi tkankami. Wzbogaca się je także jonami srebra, dzięki czemu działanie przeciwbakteryjne utrzymuje się do 14 dni. Opatrunki hydrowłókniste należy stosować bezpośrednio na powierzchnię rany, jednak wymagają one pokrycia opatrunkiem wtórnym. Zmiany opatrunku są niebolesne.

W tej kategorii znajduje się szeroki wybór opatrunków hydrowłóknistych przeznaczonych do opatrzenia różnego rodzaju ran obficie sączących np. Aquacel Extra 10x10cm, Aquacel AG Extra 10x10cm

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel