Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termofory

ilość produktów: 3

Termofory to niezastąpione akcesoria domowe, które od bardzo dawna służą ludziom w radzeniu sobie z bólem, chłodem i stresem. Ich użycie jest niezwykle łatwe, a jednocześnie przyjemne. Najczęściej nie powodują skutków ubocznych ani działań niepożądanych i mogą korzystać z nich osoby w każdym wieku. Można je nabyć w naszej aptece. Są dostępne w różnych wariantach.

Gdzie kupić termofor i czym właściwie jest?

Termofor to prosty w użyciu produkt, który magazynuje ciepło. Może mieć formę gumowego worka, który napełnia się wodą, lub materiałowej torby wypełnionej pestkami wiśni. W obu przypadkach jest równie praktyczny i wygodny. Dzięki swojej prostocie termofory cieszą się ogromną popularnością i uznaniem na całym świecie. Doskonale sprawdzają się jako rozgrzewacze w zimne dni. Wystarczy napełnić je gorącą wodą lub podgrzać zgodnie z instrukcją producenta. Umieszczone pod kocem będą przez długi czas emitować bardzo przyjemne ciepło. Mogą z nich korzystać seniorzy, osoby dorosłe, dzieci, a nawet domowe zwierzaki.

Termofory można spotkać w wielu miejscach, nawet w popularnych marketach. Mają różne rozmiary i wzory, jednak ich jakość nie zawsze jest na odpowiednim poziomie. Tak więc gdzie kupić termofor? Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzona apteka internetowa. Dostępne w niej produkty spełniają wysokie standardy i są wykonane z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów.

W czym mały termofor na wodę może pomóc?

Niewielki termoforek to kompaktowe i praktyczne akcesorium do codziennego użytku. Dobrze sprawdza się do punktowego ogrzewania bolących miejsc, a także do zapewniania komfortu dzieciom. Ze względu na nieduże rozmiary może być zabierany w podróże czy stale noszony w torebce bądź plecaku. Jego działanie jest równie efektywne jak w przypadku większych odpowiedników. Mały termofor na wodę może pomóc między innymi na:

  • bóle mięśni i stawów, a także poszczególnych odcinków kręgosłupa,
  • bóle brzucha związane z menstruacją, niestrawnością lub kolką,
  • sztywność karku i szyi,
  • wzmożone napięcie mięśniowe,
  • stres i dyskomfort psychiczny,
  • zimne stopy i dłonie.

Warto wiedzieć, że termofor może nie tylko grzać, ale także chłodzić. Wystarczy na kilka godzin umieścić go w lodówce, aby zrobić z niego zimny kompres. Takie rozwiązanie sprawdza się przy migrenach, kontuzjach i urazach, a także różnego rodzaju bólach. Chłód zmniejsza obrzęk, pomaga ukoić tkanki i łagodzi dolegliwości bólowe. Oba sposoby na wykorzystanie termoforu mogą być bardzo przyjemne i nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić z nich elementy relaksujących rytuałów czy wieczornego odprężenia. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne w walce z przewlekłym stresem i napięciem nerwowym.

Jak dbać o termofor silikonowy?

Termofor silikonowy jest bardzo trwały i może służyć właścicielowi przez długi czas, zapewniając przyjemne ciepło lub kojący chłód. Jednak aby nie utracił swoich właściwości, trzeba o niego odpowiednio dbać. Ważne jest regularne czyszczenie. Po każdym użyciu należy opróżnić termofor i umyć go w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Jeżeli ma pokrowiec, warto go wyprać, zwłaszcza gdy akcesorium było użytkowane w czasie choroby. W ten sposób pozbędziemy się drobnoustrojów, które mogły się na nim zgromadzić.

Po umyciu przedmiot wieszamy otworem w dół, aby mógł swobodnie ociec z wody. Korek do termoforu pozostawiamy na ten czas nieprzykręcony. Przed schowaniem powinniśmy upewnić się, że zarówno środek, jak i zewnętrze produktu, są całkowicie suche, aby uniknąć rozwoju pleśni. Choć silikon ma dużą odporność na niskie i wysokie temperatury, zbyt gorąca woda może uszkodzić jego strukturę lub spowodować deformację. Dlatego należy unikać ekstremalnych warunków.

Czy każdy może korzystać z termoforu?

Choć jest to akcesorium bardzo uniwersalne i bezpieczne, jego stosowanie bywa odradzane w pewnych okolicznościach. Termoforów nie powinno się kłaść na bardzo wrażliwą lub uszkodzoną skórę, ponieważ ciepło może powodować dodatkowe podrażnienia lub spowalniać gojenie tkanek. Osoby cierpiące na nowotwory, choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenia pracy tarczycy czy zmagające się z zaburzeniami termoregulacji organizmu także powinny zachować ostrożność. W takich przypadkach przed skorzystaniem z termoforu dobrze będzie skonsultować się z lekarzem.

Z gorących okładów często są zmuszone zrezygnować kobiety w zaawansowanej ciąży. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i mogłoby doprowadzić do komplikacji. Przydatne za to mogą być chłodne kompresy, które także można zrobić z pomocą termoforu. Podczas jego użytkowania najważniejsza jest ostrożność i przestrzeganie zaleceń producenta. Akcesoriów nie powinno się mocno podgrzewać ani napełniać bardzo gorącą wodą z uwagi na ryzyko poparzeń. Przed każdym użyciem dobrze jest sprawdzać szczelność korka, aby uniknąć wycieków.

Termofory to wszechstronne i niezwykle pomocne przedmioty, które mogą być wsparciem podczas walki z różnymi dolegliwościami. Użytkowane w sposób rozsądny i zgodny z instrukcją przynoszą wiele rozmaitych korzyści.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel