Kaszel
ilość produktów: 149Kaszel jest wyjątkowo uciążliwym objawem, który często towarzyszy przeziębieniu i grypie, a nawet alergii. Skutecznie obniża komfort życia i utrudnia funkcjonowanie, zwłaszcza jeżeli nasila się nocą i nie pozwala na odpoczynek. Warto wiedzieć, że istnieją środki, które pomagają sobie z nim radzić i przynoszą ulgę. W aptece dostępne są różnego rodzaju leki przeciwkaszlowe, w tym syropy, tabletki, musujące pastylki i saszetki.
Wygodne stosowanie i szybkie działanie – syropy na kaszel
Syropy na kaszel są jednymi z najpopularniejszych preparatów służących do łagodzenia tego uciążliwego symptomu. Są dostępne w wielu różnych smakach, co ułatwia ich podawanie, szczególnie w przypadku małych dzieci. Produkty przeznaczone dla kaszlu suchego redukują uczucie swędzenia, drapania i podrażnienia w drogach oddechowych, nawilżają błony śluzowe i powlekają je delikatną ochronną warstwą. Natomiast syropy na kaszel mokry rozrzedzają zalegającą wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie.
Istnieją również preparaty działające na oba rodzaje dolegliwości, po które warto sięgnąć, gdy nie potrafi się prawidłowo rozpoznać charakteru kaszlu. Przy wyborze syropu warto zwrócić uwagę na jego skład, a także grupę wiekową, dla której jest przeznaczony. Należy także przestrzegać zalecanego przez producenta dawkowania i nie przekraczać go.
Leki na kaszel – warto je mieć w domowej apteczce
Niezależnie od tego, jaką formę preparatów się preferuje, sprawdzone leki przeciwkaszlowe powinny zawsze znajdować się w apteczce. Kaszel może być bardzo dokuczliwym objawem, dlatego dobrze jest mieć pod ręką narzędzia do walki z nim. Tabletki, syropy czy rozpuszczalne pastylki prędko koją podrażnione drogi oddechowe i umożliwiają spokojniejsze oddychanie bez dyskomfortu. W przypadku kaszlu mokrego pomagają szybko pozbyć się nadmiaru śluzu.
Tabletki na kaszel – dla szybkiej ulgi
Leki na kaszel w postaci tabletek są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za preparatami w formie płynnej. Często zawierają substancje o działaniu przeciwkaszlowym i rozkurczowym, które łagodzą podrażnienie błony śluzowej i hamują odruch kaszlu. Tabletki na kaszel mogą także działać wykrztuśnie i pomagać w pozbyciu się zalegającej wydzieliny. W obu przypadkach przynoszą ulgę i ułatwiają uwolnienie się od dolegliwości. Dostępne są tabletki na kaszel do połykania, wspomagające układ oddechowy, a także do ssania, łagodzące podrażnienie gardła.
O czym należy pamiętać, stosując leki przeciwkaszlowe?
Wybór preparatu łagodzącego dolegliwości ze strony układu oddechowego w dużej części zależy od charakteru tych symptomów. Od rodzaju kaszlu zależy również sposób stosowania produktów medycznych. Warto pamiętać, że leki na kaszel w przeważającej większości powinny być stosowane o odpowiednich porach dnia. Nie zaleca się przyjmowania preparatów wykrztuśnych popołudniami oraz wieczorami, ponieważ zwiększają nasilenie odruchu kaszlowego, co może nie tylko utrudniać zasypianie, ale również powodować ryzyko zakrztuszenia.