Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaszel mokry

ilość produktów: 106

Kaszel mokry to często spotykany objaw infekcji układu oddechowego, który może znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieje wiele preparatów bez recepty, które ułatwiają pozbycie się zalegającej wydzieliny i skracają czas trwania nieprzyjemnych dolegliwości. Leki na kaszel mokry są nieocenioną pomocą w czasie przeziębienia, grypy i innych infekcji atakujących drogi oddechowe.

 

Czytaj więcej

Syrop na kaszel mokry – ulga od dręczącego kaszlu

Kaszel mokry jest oczywistym sygnałem, że w organizmie toczy się infekcja. Stanowi odruch obronny dróg oddechowych, mający na celu pozbycie się nadmiaru wydzieliny, która się w nich gromadzi. Syrop na kaszel mokry pomaga rozrzedzić zbierającą się flegmę, zmniejszyć jej lepkość i ułatwić odkrztuszenie, a następnie usunięcie jej z organizmu. Często syropy zawierają składniki pochodzenia naturalnego, jak prawoślaz, miód, bluszcz czy kocanka, które nie tylko działają wykrztuśnie, ale również pozytywnie wpływają na układ odpornościowy.

Sprawne pozbycie się zalegającej wydzieliny może zauważalnie skrócić czas trwania choroby i przywrócić dobre samopoczucie. Syrop na kaszel mokry jest łatwy w stosowaniu i dostępny w wielu wariantach smakowych. Wybierając tego rodzaju preparat, warto zadbać, by znajdował się poza zasięgiem dzieci. Słodki, owocowy smak może sprawić, że będą chciały przyjąć go więcej niż to zalecane, co może doprowadzić do przedawkowania i wystąpienia działań niepożądanych.

Tabletki na kaszel mokry

Gromadząca się w drogach oddechowych flegma powoduje dyskomfort, utrudnia oddychanie, a czasem nawet wywołuje wymioty. Dostępne w aptece tabletki na kaszel mokry pozwalają uporać się z tą sytuacją w wygodny i szybki sposób. Rozrzedzają wydzielinę, aby ułatwić jej wydalenie z organizmu. Niektóre preparaty nasilają częstotliwość kaszlu, aby przyspieszyć pozbycie się flegmy, natomiast inne łagodzą odruch kasłania, aby nie był tak męczący.

Tabletki na kaszel mokry są dostępne w formie do połykania, a także w postaci musujących pastylek do rozpuszczania w wodzie. Ich działanie jest analogiczne i równie efektywne, a wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb danej osoby. Niezależnie od sposobu podania celem leku jest zapewnienie pomocy i przyniesienie ulgi w chorobie.

Leki na kaszel mokry dla dorosłych i dzieci

Dostępne w aptece preparaty mogą być stosowane u dorosłych, a tak u dzieci. Wybierając leki na kaszel mokry, warto zwrócić uwagę na to, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone i od jakiego momentu można je stosować. Część leków może być podawana już od pierwszego roku życia. Mokry kaszel u maluchów jest nie tylko uciążliwy, ale i niebezpieczny, dlatego warto mieć w apteczce odpowiedni preparat, który pomoże w razie pojawienia się objawów infekcji.

Należy pamiętać, że tego rodzaju produkty leczą jedynie symptomy, a nie przyczynę choroby. Dlatego, jeżeli mokry kaszel nie ustąpi w ciągu kilku dni, najlepiej będzie umówić się na wizytę do lekarza, który postawi diagnozę i poinstruuje o dalszym postępowaniu.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel