Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty żywieniowe

ilość produktów: 73

Preparaty żywieniowe są nieocenionym wsparciem dla osób z różnymi schorzeniami oraz dla tych, które przechodzą intensywną terapię medyczną. Dostępna w aptece żywność specjalnego przeznaczenia pomaga zadbać o właściwą podaż makroelementów oraz kalorii, które są niezwykle istotne w procesie leczenia i rehabilitacji. Określane jako żywienie medyczne preparaty mogą w znaczący sposób przyczynić się do poprawy zdrowia i samopoczucia.

Żywność medyczna – dla kogo jest przeznaczona?

Żywność specjalnego przeznaczenia to specjalistyczne produkty, które zostały opracowane w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb żywieniowych. Preparaty są starannie skomponowane pod względem zawartości energii, białka, tłuszczu, węglowodanów i innych substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Uznawane za żywienie medyczne preparaty są przeznaczone w głównej mierze dla osób niedożywionych lub narażonych na niedożywienie, pacjentów onkologicznych, po udarach, ze schorzeniami układu pokarmowego oraz borykających się ze znacznymi ograniczeniami dietetycznymi. Dobrze sprawdzają się również w przypadku osób, które mają problemy z gryzieniem i przełykaniem stałych pokarmów.

Żywienie medyczne – preparaty w różnych formach i o wielu smakach

Żywność medyczna jest dostępna w postaci gotowych do spożycia drinków, a także proszków do samodzielnego przygotowania i wymieszania z posiłkiem lub napojem. Niezależnie od formy produkty te zawierają odpowiednie składniki odżywcze i pomagają zaspokoić potrzeby organizmu.

Tego rodzaju preparaty dostępne są w bardzo wielu smakach – od neutralnych, przez owocowe, po imitujące słodycze. Możliwość wybrania ulubionego wariantu sprawia, że konsumpcja jest przyjemniejsza i łatwiejsza, co jest niezwykle istotne w przypadku obniżonego apetytu.

Napoje odżywcze dla chorych

Osoby chore, w trakcie poważnego leczenia bądź rekonwalescencji często nie mają apetytu lub mają trudności z przyjmowaniem stałych pokarmów. Napoje odżywcze dla chorych są w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem. Dostarczają niezbędnych składników odżywczych, są łatwo przyswajalne i nie obciążają układu pokarmowego.

Żywność medyczna może być stosowana w przypadku chorób przewlekłych, ale też po operacjach i zabiegach. Może z niej korzystać każdy, kto ma zwiększone zapotrzebowanie na białko, węglowodany oraz kalorie i nie jest w stanie dostarczać odpowiednich ich ilości z dietą.

Żywność specjalnego przeznaczenia

Proszki oraz napoje odżywcze dla chorych najczęściej zawierają wysokie dawki makroskładników, a także witamin, minerałów i innych wartościowych substancji. Warto jednak pamiętać, że nie każde z nich mogą stanowić jedyne źródło pożywienia, a ich podanie i dawkowanie dobrze jest skonsultować z lekarzem prowadzącym lub dietetykiem klinicznym.

Stosowane w odpowiedzialny i rozsądny sposób preparaty żywieniowe pomagają przetrwać trudny czas i ułatwić proces dochodzenia do siebie. W wielu przypadkach są nieocenionym wsparciem i jedynym sposobem na uzyskanie odpowiedniej podaży kalorii.

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel