Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leki na ból mięśni i stawów – maści, żele, plastry bez recepty

ilość produktów: 249

W obecnych czasach znalezienie sposobu na szybką ulgę w przypadku bólu mięśniowo-stawowego jest niezwykle proste. W aptece jest dostępny szeroki wybór preparatów o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W ofercie znajdują się różnorodne leki na ból stawów oraz mięśni, które pomagają złagodzić dyskomfort, zmniejszyć obrzęk, zniwelować sztywność, ukoić podrażnione tkanki i przywrócić organizm do normalnego funkcjonowania. Działają na różne sposoby, dlatego każdy bez trudu znajdzie środek najlepszy dla jego przypadku.

 

Czytaj dalej

Leki na ból mięśni i stawów bez recepty

Przyczyn bólu stawów i mięśni może być bardzo wiele. Choroby i zwyrodnienia tkanek, nagłe urazy i kontuzje, czy nawet zmiany pogody mogą powodować pojawienie się lub nasilenie dolegliwości bólowych. Aby pomóc w walce z tym problemem, apteka oferuje leki na ból stawów i mięśni zarówno do stosowania miejscowego na skórę, jak i do przyjmowania doustnie. Preparaty przynoszą szybką ulgę i wspierają proces regeneracji tkanek.

Leki przeciwzapalne na ból mięśni

Ból mięśni często spowodowany jest stanami zapalnymi różnego pochodzenia i może pojawić się u każdego, niezależnie od płci, wieku czy wykonywanych aktywności. W celu łagodzenia tych dolegliwości skomponowano specjalne leki przeciwzapalne na ból mięśni. Zawarte w nich składniki aktywne wyciszają procesy zapalne i redukują towarzyszące im obrzęki, zaczerwienienia i sztywność. W krótkim czasie przywracają komfort i swobodę ruchów.

Żel na ból mięśni i stawów

Jednym ze sposobów na szybkie miejscowe złagodzenie dyskomfortu jest żel na ból mięśni. Formuły tych produktów stworzono w taki sposób, by były łatwe do zaaplikowania i szybko się wchłaniały, nie pozostawiając na skórze lepkiej warstwy. Wiele z nich zawiera składniki chłodzące lub rozgrzewające, które relaksują tkanki i pomagają im się rozluźnić. Żel na ból mięśni jest doskonałym wyborem w przypadku urazów i kontuzji.

Maść na ból mięśni i stawów

Kolejnym typem produktów do stosowania miejscowego są maści. Działają na podobnej zasadzie jak żele, jednak mają cięższą, bardziej bogatą konsystencję. Sprawia ona, że maści wchłaniają się nieco wolniej, za to dłużej utrzymują się na skórze i mogą przynosić dłuższą ulgę. Wybór pomiędzy różnymi rodzajami produktów zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Oba rodzaje środków stanowią popularne leki na ból mięśni i stawów.

Plastry na ból mięśni i stawów

Niektóre osoby z różnych powodów unikają przyjmowania tabletek i nie lubią uczucia, jakie pozostawiają na skórze maści oraz żele. Z myślą o nich stworzono specjalne plastry do przyklejania na bolące miejsca. Zawierają one składniki o działaniu przeciwbólowym, a także dodatkowe substancje chłodzące lub rozgrzewają. Dzięki temu sprawdzają się przy różnych rodzajach dolegliwości. Nie pozostawiają plam, a więc ze spokojem można umieścić je pod ubraniem. Plastry są także doskonałym wsparciem, gdy doustne leki przeciwzapalne na ból mięśni okazują się zbyt słabe.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel