Choroba lokomocyjna
ilość produktów: 18Choroba lokomocyjna to powszechny problem, który dotyka zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zazwyczaj mija z wiekiem, jednak nie zawsze się tak dzieje. Jej objawy mogą znacznie utrudniać podróżowanie i sprawiać wiele nieprzyjemności. Na szczęście istnieją sposoby na radzenie sobie z tą przypadłością, które łagodzą objawy i umożliwiają cieszenie się podróżą bez niemiłych dolegliwości. W obecnych czasach choroba lokomocyjna u dzieci czy u dorosłych nie musi wiązać się z rezygnacją z wyjazdów.
Choroba lokomocyjna u dzieci – czym jest i jak sobie z nią radzić?
Choroba lokomocyjna to problem, który często występuje podczas podróży samochodem, samolotem, statkiem lub nawet podczas jazdy na karuzeli. Dzieci są szczególnie podatne na tę dolegliwość ze względu na nie w pełni wykształcony układ równowagi. Objawy choroby mogą obejmować zawroty głowy, nudności, wymioty i ogólne pogorszenie samopoczucia.
Aby zapobiec chorobie lokomocyjnej, warto skorzystać ze specjalnych środków, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów, a także w ich profilaktyce. Wiele z nich jest również skuteczne w przypadku osób dorosłych, u których wraz z wiekiem nie ustąpiła choroba lokomocyjna. U dzieci leki i suplementy muszą być odpowiednio dobrane, z uwzględnieniem wieku, wagi oraz potrzeb pociechy. Należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie.
Choroba lokomocyjna u dzieci – leki i akcesoria
Nudności i wymioty u maluchów mogą być szczególnie uciążliwe i mocno wpływać na ich komfort podczas przemieszczania się. Dostępne w ofercie preparaty, oparte o substancje czynne takie jak dimenhydramina, Tabacum 9 CH czy wyciąg z kłącza imbiru, w krótkim czasie łagodzą objawy i umożliwiają swobodne podróżowanie, bez obaw o nieprzyjemności, jakie powoduje choroba lokomocyjna. Leki oraz suplementy są dostępne w formie tabletek, syropów, kropli i pastylek do ssania, dzięki czemu bez trudu można wybrać najwygodniejszą dla danego przypadku formę.
Oprócz produktów doustnych dostępne są również opaski uciskowe przeciw mdłościom. Ich działanie opiera się na wywieraniu nacisku na odpowiednie punkty akupresurowe, co ma łagodzić zawroty głowy i mdłości, jakie powoduje choroba lokomocyjna u dzieci. Leki mogą stanowić ich uzupełnienie i zapewniać dodatkowe wsparcie podczas długich podróży.
Choroba lokomocyjna – leki to nie wszystko
Jeżeli u dziecka lub dorosłego pojawi się choroba lokomocyjna, leki często są koniecznością i jedynym sposobem na normalne funkcjonowanie. Choć wykazują bardzo pomocny wpływ na organizm, warto uzupełnić ich działanie dietetyczną profilaktyką oraz zapewnieniem odpowiednich warunków w pojeździe.
Choroba lokomocyjna u dzieci, a także u osób dorosłych, może okazać się mniej dokuczliwa, jeżeli przed podróżą zrezygnuje się z ciężkiego jedzenia i gazowanych napojów. Lekkostrawne potrawy i ziołowe napary będą zdecydowanie lepszym wyborem. Istotne jest również dokładne przewietrzenie samochodu i regularne czyszczenie klimatyzacji. Właściwe przygotowanie do drogi wraz z aptecznymi specyfikami umożliwiają komfortową i bezproblemową jazdę.