Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria dla dzieci - artykuły dla niemowląt i noworodków

ilość produktów: 48

Kompletowanie dziecięcej wyprawki wiąże się z wieloma decyzjami, dotyczącymi wyboru i zakupu różnego rodzaju sprzętów i artykułów ułatwiających opiekę nad maluchem. W trakcie tego procesu warto zwracać szczególną uwagę na sprawdzone i praktyczne akcesoria dla dzieci oraz artykuły dla niemowląt, które przydadzą się podczas codziennych aktywności, a także te, które pomogą przetrwać trudny czas, spowodowany chorobą, ząbkowaniem lub pogorszonym samopoczuciem.

 

Czytaj dalej

Akcesoria dla dzieci – przydatne w każdym domu

Podstawowym elementem wyposażenia każdej domowej apteczki powinien być elektroniczny termometr. Urządzenie daje możliwość szybkiego sprawdzenia temperatury ciała dziecka w momencie dostrzeżenia niepokojących objawów lub zmiany zachowania. Posiadając własny termometr, można sprawnie wykryć gorączkę, a także kontrolować przebieg stanu chorobowego.

Termometry mogą być bezdotykowe, jak i klasyczne – służące do pomiaru pod pachą, w buzi lub przez odbyt. Wartą uwagi opcją są urządzenia zaprojektowane tak, by kształtem przypominały zwierzątka. Utrzymane w takiej estetyce akcesoria dla dzieci ubarwiają i ułatwiają trudny czas.

Akcesoria dla niemowląt – niezbędne w czasie choroby

Infekcje górnych dróg oddechowych, podczas których pojawia się katar, są uciążliwe dla każdego – także dla osób dorosłych. Utrudnione oddychanie szybko prowadzi do bólu głowy, spadku apetytu i problemów ze snem. Warto mieć świadomość, że przez pierwszy rok życia dzieci nie potrafią oddychać przez usta, nie mają też możliwości samodzielnie usunąć wydzieliny. Zatkany nosek jest więc dla nich torturą.

Z tego powodu aspiratory i gruszki, które pozwalają odciągnąć wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych malucha, stanowią niezwykle użyteczne akcesoria dla niemowląt. Są to także niezbędne akcesoria dla noworodka, dla którego zatkany nos i namnażające się w nim bakterie są szczególnie niebezpieczne.

Artykuły dla niemowląt – pomoc w trudnym czasie

Zaaplikowanie małemu dziecku leku wziewnego może być dużym wyzwaniem. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą inhalatory, które umożliwiają podanie aerozolu nawet maluszkowi. Są to skuteczne i łatwe w obsłudze akcesoria dla niemowląt oraz nieco starszych dzieci. Znajdują zastosowanie w czasie chorób układu oddechowego, alergii oraz astmy.

Bardzo przydatne artykuły dla niemowląt stanowią również gryzaki. Łagodzą swędzenie i ból dziąseł w trakcie ząbkowania, a także skutecznie zajmują dziecko. Ponadto sprawdzają się jako narzędzie do rozładowania negatywnych emocji i ukojenia nerwów.

Akcesoria dla noworodka – zaspokojenie podstawowych potrzeb

Pierwszą zabawką, jaką otrzymuje zdecydowana większość dzieci, jest smoczek. To przedmiot, który pomaga maluchowi się wyciszyć, zaspokaja potrzebę ssania, a także wspomaga emocjonalny i fizyczny rozwój. Dzięki dostępności różnych rozmiarów smoczki mogą towarzyszyć dziecku przez długi czas.

Smoczki to akcesoria dla noworodka, których nie może zabraknąć w wyprawce. Wykonane z miękkiego silikonu i dopasowane do wieku pociechy są całkowicie bezpieczne.

 

pixel