Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przeziębienie i grypa

ilość produktów: 1174

Przeziębienie i grypa to powszechne dolegliwości, z którymi bardzo wiele osób zmaga się w okresie jesienno-zimowym, ale nie tylko. Wybierając odpowiednie preparaty bez recepty, można złagodzić objawy i skrócić czas trwania choroby. W aptece dostępne są różnego rodzaju preparaty na przeziębienie i grypę, takie jak tabletki, pastylki musujące, syropy i saszetki, które wspierają organizm w walce z infekcją. Przyjmując je zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami można w prosty sposób sobie pomóc.

Leki na przeziębienie – dla zmniejszenia dolegliwości

Podczas infekcji człowiek jest narażony na szereg nieprzyjemnych objawów, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Katar, kaszel, ból gardła, chrypa i podniesiona temperatura są uciążliwe i niezwykle męczące. Dostępne w aptece leki na grypę i przeziębienie stworzono właśnie po to, by pomagały się z nimi rozprawić i przynosiły ulgę.

Preparaty na przeziębienie zawierają różne substancje aktywne, działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Pomagają zmniejszyć ból, obniżyć gorączkę i stłumić rozwijającą się w organizmie infekcję. Niektóre z produktów zawierają również składniki korzystnie wpływające na odporność i wzmacniające układ immunologiczny, takie jak witaminy, minerały i wyciągi roślinne.

Tabletki na przeziębienie – wsparcie organizmu w walce z infekcją

Jedne z najwygodniejszych i najłatwiejszych do stosowania preparatów stanowią tabletki i kapsułki. Nie wymagają rozpuszczania w wodzie ani korzystania z miarki. Wystarczy je połknąć i popić wodą. Dlatego tabletki na przeziębienie są popularnym wyborem wśród osób, u których zaczynają pojawiać się objawy.

Jedne z nich mają w składzie substancje takie jak paracetamol czy ibuprofen, które gaszą stan zapalny i wyciszają bóle stawowo-mięśniowe, często towarzyszące infekcjom. Z kolei inne są oparte na witaminach C i D, cynku, aloesie, aceroli lub innych składnikach wzmacniających organizm i wspomagających jego regenerację. Regularne przyjmowanie tego rodzaju suplementów może wspomóc proces leczenia, a także zapobiegać kolejnym infekcjom.

Leki na grypę – ulga i wyciszenie objawów

Grypa jest znacznie poważniejszą chorobą niż przeziębienie. Powoduje wysoką gorączkę, silne osłabienie organizmu i dotkliwy ból różnych rejonów ciała. Nierzadko wymaga wizyty u lekarza i odpowiedniej farmakoterapii. Jeżeli dolegliwości nie są bardzo nasilone lub na wizytę trzeba poczekać, przydatne będą leki na grypę bez recepty.

Podobnie jak leki na przeziębienie zawierają składniki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Do niektórych dodano także komponenty przeciwwirusowe, które pomagają zwalczać wirusa grypy i przyspieszać zdrowienie.

Preparaty na przeziębienie – działanie kierunkowe lub kompleksowe

Dostępne w aptece tabletki na przeziębienie zazwyczaj mają działanie wielokierunkowe – wzmacniają organizm, jednocześnie łagodząc nieprzyjemne dolegliwości. Z kolei produkty w postaci musujących tabletek, saszetek czy syropów służą najczęściej do rozprawienia się z konkretnymi grupami objawów. Pomagają się rozgrzać, udrożnić drogi oddechowe, złagodzić ból gardła albo ułatwić odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.

Leki na przeziębienie są przydatną pomocą w walce z infekcjami. Warto pamiętać, by stosować je w sposób rozsądny i nie przekraczać zalecanych dobowych dawek, a także poinformować lekarza o ich przyjmowaniu.

pixel