Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odżywki dla niemowląt i nutridrinki dla dzieci

ilość produktów: 6

Dzieci zmagające się infekcjami, gorączką czy bólem różnego pochodzenia najczęściej nie mają apetytu. Choć w trakcie choroby najważniejsze jest przyjmowanie dużej ilości płynów, o jedzeniu także nie należy zapominać. Właściwe żywienie jest istotną częścią walki z chorobą, ponieważ dostarcza niezbędnych składników odżywczych i zapewnia organizmowi energię. Aby mieć pewność, że dziecko otrzymuje odpowiednie dawki makroskładników oraz witamin, warto zdecydować się na specjalną żywność medyczną.

 

 

 

Czytaj dalej

Jedzenie w płynie – sposób na uzupełnienie niedoborów

Preparaty odżywcze w tej formie są wygodne i dają możliwość szybkiego dostarczenia kalorii oraz składników odżywczych do dziecięcego organizmu. Poszczególne preparaty różnią się między sobą zawartością oraz stężeniem składników, są także dopasowane do określonych grup wiekowych. Jedzenie w płynie występuje w postaci jogurtów lub napojów o słodkich smakach, akceptowanych przez wiele dzieci.

Odpowiednio zbalansowane, wysokokaloryczne produkty pomagają w zwalczaniu niedożywienia i niedoborów witamin spowodowanych stanami chorobowymi. Jedzenie w płynie łatwo dostosować do potrzeb dietetycznych dziecka, jego wieku oraz masy ciała.

Nutridrink dla dzieci – co to jest?

Żywność przeznaczenia medycznego, której przykładem jest Nutridrink dla dzieci, to wysokoenergetyczne produkty zapewniające optymalne dobowe dawki białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin oraz pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiednia podaż wymienionych składników wspiera układ odpornościowy podczas walki z chorobą i stanowi skuteczną profilaktykę niedożywienia.

Gorączka, ból brzucha, osłabienie czy ogólne złe samopoczucie często skutkują niechęcią do jedzenia i odmową przyjmowania stałych pokarmów. Pomocą w takiej sytuacji jest właśnie Nutridrink dla dzieci, który zawiera niezbędne składniki odżywcze, jednocześnie mając niewielką objętość.

Odżywki dla dzieci – wsparcie w czasie choroby

Odpowiednie żywienie pociechy w czasie choroby może być dla rodzica dużym wyzwaniem. Spadek apetytu i niechęć do pokarmów mogą w krótkim czasie doprowadzić do utraty masy ciała i niedoborów. Doskonałą pomocą w takich okolicznościach są odżywki dla dzieci, które dostarczają niezbędnych kalorii, białka oraz witamin. Niewielkie porcje i przyjemne smaki ułatwiają ich podanie.

Kompletne pod względem dietetycznym odżywki dla dzieci znacząco ułatwiają utrzymanie właściwej pracy organizmu i zapobieganie lub zwalczanie niedożywienia oraz niedoborów.

Odżywki dla niemowląt – bezpieczne i skuteczne

Dzieci na początkowych etapach swojego życia są szczególnie narażone na odwodnienie i niedożywienie spowodowane infekcjami, zwłaszcza objawiającymi się dysfunkcjami układu pokarmowego. Odżywki dla niemowląt są preparatami skomponowanymi specjalnie pod potrzeby żywieniowe najmłodszych, aby zapewnić im odpowiednią podaż koniecznych substancji.

Dostępność gotowych produktów stworzonych w odpowiedni sposób znacznie ułatwia opiekę nad pociechą. Odżywki dla niemowląt mają bardzo wysokie wartości odżywcze oraz kompozycje makroelementów i witamin odpowiadające na zapotrzebowanie organizmu.

 

 

 

pixel