Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ból i gorączka

ilość produktów: 193

Bolesność różnych obszarów ciała oraz podniesiona temperatura obniżają nastrój, a nierzadko także skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dużą pomocą w takich sytuacjach okazują się przeciwbólowe i przeciwgorączkowe preparaty bez recepty. Tabletki, kapsułki, saszetki, syropy i czopki przynoszą szybką ulgę, łagodząc dolegliwości, przywracając komfort i dobre samopoczucie.

Leki na gorączkę – szybka pomoc w trudnych momentach

Dostępne w aptece leki na obniżenie temperatury stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku nagłych dolegliwości, a także wspomagająco podczas leczenia infekcji. Paracetamol, ibuprofen i inne substancje czynne zawarte w preparatach bez recepty w krótkim czasie przywracają normalną temperaturę ciała, a dodatkowo łagodzą ewentualne dolegliwości bólowe, które często towarzyszą stanom chorobowym.

Szeroki wybór rodzajów preparatów oraz zawartych w nich dawek substancji leczniczych sprawia, że lek na gorączkę bez trudu można dopasować do indywidualnych potrzeb i nasilenia dolegliwości odczuwanych w danym momencie. Różne formy produktów pozwalają każdemu wybrać najwygodniejsze dla niego rozwiązanie, niezależnie od tego, czy jest to osoba dorosła, czy dziecko.

Syrop na gorączkę – pomoc dla dziecka i wsparcie dla rodzica

W przypadku dzieci, szczególnie na początkowych etapach ich życia, przyjmowanie tabletek lub kapsułek może być problematyczne, a nawet niemożliwe. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest syrop na gorączkę. Leki w takiej formie są łatwe do podania, a do tego zazwyczaj posiadają smakowe dodatki, które sprawiają, że maluchy nie odmawiają ich przyjmowania. Dzięki temu rodzic może szybko i sprawnie pomóc swojej pociesze.

Leki na gorączkę w postaci syropów są bardzo przydatne również w przypadku osób starszych oraz mających problemy z połykaniem pastylek. Warto zadbać o ich obecność w domowej apteczce, jeśli mieszka się z taką osobą lub małym dzieckiem.

Leki na obniżenie temperatury – zalecenia dotyczące stosowania

Podczas korzystania z leków przeciwgorączkowych, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, które umieszczono na ulotce lub opakowaniu. Nie wolno przekraczać maksymalnych dobowych dawek ani czasu trwania leczenia. Dostępne bez recepty leki na gorączkę nie są przeznaczone do długotrwałego stosowania, niezależnie od tego, czy są to tabletki, czy syrop na gorączkę.

W przypadku utrzymywania się podwyższonej temperatury lub pojawienia się innych niepokojącym symptomów należy skonsultować się z lekarzem. Szczególnie jeżeli dotyczy to dziecka, ponieważ maluchy gorzej znoszą gorączkę.

Lek na gorączkę – obowiązkowy element wyposażenia apteczki

Gorączka może pojawić się w każdym momencie, dlatego sprawdzone leki na obniżenie temperatury powinny zawsze znajdować się w domowej apteczce. Mogą okazać się nieocenioną doraźną pomocą w czasie świąt lub w godzinach nocnych, gdy przychodnie i centra medyczne nie pracują.

Warto przy tym pamiętać, że lek na gorączkę, podobnie jak każdy inny preparat leczniczy, powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach i poza zasięgiem dzieci.

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel