Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaszel suchy

ilość produktów: 65

Suchy kaszel towarzyszy wielu infekcjom dróg oddechowych, ale nie tylko. Mierzą się z nim także palacze i alergicy. Jego cechą charakterystyczną jest nieproduktywność, czyli brak zalegającej i odkrztuszanej wydzieliny. Często jest bardzo uporczywy i męczący, szczególnie w nocy, gdy uniemożliwia spokojny sen. Walka z suchym kaszlem może być długa i uciążliwa, ale istnieje wiele preparatów bez recepty, które zapewniają wsparcie dla dróg oddechowych i mogą ułatwić pozbycie się tej dolegliwości. 

 

Czytaj więcej

Syrop na suchy kaszel

Wśród osób, które zmagają się z męczącym kaszlem, popularny wybór stanowią syropy. Są łagodne dla błony śluzowej gardła, a przy tym działają nawilżająco, regenerująco i ochronnie na podrażnione drogi oddechowe. Zawierają między innymi takie składniki jak miód, tymianek, cynk, aloes, porost islandzki i propolis. Niwelują uczucie suchości i drapania, a co za tym idzie – przynoszą ulgę od kaszlu.

Syrop na suchy kaszel jest dostępny zarówno w wersji dla dorosłych, jak i dla dzieci z różnych grup wiekowych. Niektóre spośród preparatów są uniwersalne i można je stosować u osób na każdym etapie życia. Należy przy tym zwracać uwagę na zalecane dawkowanie i przestrzegać go. Decydując się na syrop na suchy kaszel, można wybierać spośród wielu rozmaitych smaków. W aptece dostępne są zarówno preparaty neutralne, jak i takie, które wzbogacono substancjami smakowymi oraz aromatami.

Tabletki na suchy kaszel

Leki na suchy kaszel w postaci tabletek cieszą się równie dużym uznaniem. Działają na receptory kaszlu w układzie oddechowym, zmniejszając nasilenie odruchu kaszlowego. Pozwala to odpocząć od męczącego symptomu i daje szansę błonie śluzowej gardła nieco się zregenerować. Innym wariantem tabletek są pastylki do ssania, które powoli rozpuszczają się w jamie ustnej i stopniowo uwalniają składniki aktywne. Ich działanie jest podobne do działania syropów – koją, nawilżają i chronią błonę śluzową, dzięki czemu kaszel staje się mniej nasilony.

Decydując się na tabletki na suchy kaszel, warto pamiętać, że nie leczą one przyczyny dolegliwości, a jedynie jeden z objawów. Najczęściej zaleca się stosować je maksymalnie przez tydzień. Jeżeli po zastosowaniu dostępnych w aptece leków bez recepty kaszel nie ustąpi, konieczne będzie umówienie się na wizytę do lekarza, celem znalezienia źródła problemu i rozprawienia się z nim.

Leki na suchy kaszel

Objawy infekcji górnych dróg oddechowych oraz alergii mogą być bardzo nieprzyjemne i uciążliwe, dlatego warto mieć w domowej apteczce syropy lub tabletki na suchy kaszel, które zapewnią szybką ulgę od dolegliwości. Zmniejszą częstotliwość kasłania, ukoją naruszone błony śluzowe i pozwolą na spokojny odpoczynek oraz regenerację.

Warto pamiętać, że leki na suchy kaszel nie u każdego mogą być bezpiecznie stosowane. Z tego względu zawsze przed rozpoczęciem leczenia należy dokładnie przeczytać ulotkę i zaznajomić się z zaleceniami producenta odnośnie do dawkowania, a także wskazań i przeciwwskazań dotyczących danego preparatu.

 

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel