Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Probiotyki ginekologiczne - kapsułki i tabletki dopochwowe bez recepty

ilość produktów: 5

Probiotyki ginekologiczne

Zdrowie intymne jest bardzo ważne, a prawidłowa mikroflora ma duże znaczenie dla jego utrzymania. W trosce o dobro pacjentek apteka oferuje różnego rodzaju probiotyki ginekologiczne, które są cennym wsparciem w codziennej trosce o narządy płciowe. Probiotyki dopochwowe i doustne są odpowiednio skomponowane, wygodne w stosowaniu i zapewniają szereg korzyści zdrowotnych. Będąc kobietą lub mieszkając z kobietą, warto mieć je w stałym wyposażeniu domowej apteczki. Łatwy i szybki dostęp do leczniczych preparatów znacznie skraca czas reakcji na pojawiające się dolegliwości.

 

Czytaj dalej

Czym jest probiotyk dopochwowy?

Probiotyk dopochwowy to specjalnie skomponowana formuła, która zawiera szczepy korzystnych dla ludzkiego organizmu bakterii. Probiotyki ginekologiczne stworzono z myślą o kobietach, które potrzebują pomocy w przywróceniu naturalnej równowagi mikroflory pochwy. Działają profilaktycznie, zmniejszając ryzyko wystąpienia infekcji o różnym podłożu, a także wspierają podczas poinfekcyjnej rekonwalescencji. Mogą przynosić ulgę w przypadku swędzenia, pieczenia, bólu, a także nieprzyjemnego zapachu.Probiotyki dopochwowe pomagają w utrzymaniu właściwego pH i ułatwiają pielęgnację. W asortymencie apteki dostępny jest również probiotyk ginekologiczny doustny. To suplement diety, który zawiera odpowiednie szczepy bakterii i ma korzystny wpływ na zdrowie intymne, a także ogólny stan organizmu. Warto go stosować jako uzupełnienie zdrowego trybu życia i regularnej aktywności fizycznej.Jak stosować probiotyki dopochwowe?Probiotyk dopochwowy jest preparatem bardzo prostym w użyciu. Jedynym krokiem, jaki należy wykonać, jest delikatne umieszczenie go wewnątrz pochwy przy pomocy palca. Aplikację najlepiej przeprowadzić wieczorem lub nocą, po dokładnym podmyciu się i przed położeniem się do snu. Pozycja leżąca sprzyja pozostawaniu czopka na miejscu i zapewnia preparatowi odpowiednio dużo czasu, aby mógł w pełni zadziałać.Należy pamiętać, że środki farmaceutyczne, w tym dopochwowe probiotyki, powinny być zawsze stosowane zgodnie z zaleceniami producenta lub wskazaniami lekarza prowadzącego. Nieprawidłowe lub zbyt długie przyjmowanie leków i suplementów diety wiąże się z ryzykiem obniżonej skuteczności, a także wystąpienia skutków ubocznych. W przypadku, gdy pomimo stosowania preparatów dolegliwości nie mijają lub nasilają się, najlepszym wyjściem jest umówienie się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa.Kiedy warto sięgnąć po probiotyki ginekologiczne?Probiotyki dostarczają organizmowi odpowiednie dawki korzystnych bakterii, których obecność jest konieczna dla utrzymania właściwego poziomu odporności i dobrego stanu narządów. Po preparaty doustne i dopochwowe warto sięgnąć w czasie infekcji bakteryjnej lub grzybiczej, a także po jej przebyciu; w trakcie i po zakończeniu kuracji antybiotykowej i przeciwgrzybiczej; w przypadku zaburzonej równowagi hormonalnej; podczas stosowania doustnej antykoncepcji; w dniach następujących po miesiączce; a także po zabiegach chirurgicznych, jeżeli były przeprowadzane w tym rejonie ciała.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel