Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Alergie i podrażnienia

ilość produktów: 46

Alergia nierzadko wprowadza zamęt w życiu i znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Oczy są jednym z obszarów, gdzie najczęściej manifestują się jej objawy. Świąd, zaczerwienienie, łzawienie, uczucie pieczenia i suchości to nieodłączni towarzysze wielu alergików. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby sobie z nimi radzić, zapewniającą szybką ulgę od dolegliwości i związanego z nimi dyskomfortu. Krople do oczu na alergię, a także krople na zapalenie spojówek, to preparaty, które można dostać w aptece bez recepty.

Krople do oczu na alergię – natychmiastowa ulga i komfort

Jednym z problemów, z jakimi zmagają się alergicy, jest nadmierne wysuszenie oczu i błon śluzowych. Przesuszenie często powoduje pieczenie, swędzenie i nieustanne uczucie podrażnienia. Nierzadko towarzyszy mu nasilone łzawienie, spowodowane obecnością alergenu. Krople do oczu na alergię zawierają substancje łagodzące, nawilżające i regenerujące. Przywracają oku optymalny poziom wilgoci i ułatwiają jego utrzymanie, dzięki czemu zapewniają długotrwały efekt.Dostępne w tej kategorii krople do oczu na podrażnienia są nieocenionym wsparciem w okresie nasilenia się objawów. Wiele z nich ma postać płynu, inne z kolei są w formie żelu. Gęsty żel po zaaplikowaniu na oko pokrywa je cienką warstwą ochronną, dzięki czemu zabezpiecza powierzchnię nie tylko przed utratą nawilżenia, ale również przed dalszym kontaktem z alergenami. W niektórych sytuacjach dobrym pomysłem mogą okazać się również krople do oczu przeciwzapalne.

Krople na zapalenie spojówek – wsparcie w procesie leczenia

Zapalenie spojówek to stan, który może być wywołany przez wiele czynników. Miewa podłoże bakteryjne, wirusowe, a także alergiczne. Jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób oczu. W przypadku jego wystąpienia nieocenionym wsparciem są łagodzące i nawilżające krople na zapalenie spojówek. Zawierają substancje wspomagające regenerację, a także chroniące oko przed podrażnieniami. W niektórych można znaleźć także składniki bakteriobójcze lub wirusobójcze.Warto jednak pamiętać, że stan zapalny w okolicy oczu nie powinien być bagatelizowany i stanowi wskazanie do odwiedzenia okulisty. Specjalista po przeprowadzeniu badania i postawieniu diagnozy będzie mógł doradzić, jakie krople na zapalenie spojówek sprawdzą się najlepiej w danym przypadku. Natomiast dostępne bez recepty krople do oczu przeciwzapalne i łagodzące mogą być cennym wsparciem w czasie oczekiwania na wizytę, a także w okresie rekonwalescencji.

Krople do oczu na podrażnienia – pomoc w trudnych warunkach

Długotrwałe przebywanie przed ekranami nie jest zdrowe dla oczu. Podobnie szkodliwa jest praca w niekorzystnych warunkach środowiskowych, w których narząd wzroku jest narażony na kontakt z dymem, wiatrem, kurzem, intensywnym światłem słonecznym czy różnego rodzaju chemikaliami. Tego rodzaju czynniki mogą w krótkim czasie doprowadzić do powstania podrażnień, pojawienia się uczucia suchości, pieczenia i charakterystycznego piasku pod powiekami. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po dostępne bez recepty krople do oczu na podrażnienia.Podobnie jak krople do oczu na alergię produkty przeznaczone do łagodzenia podrażnień zawierają komponenty o działaniu wyciszającym, regenerującym i nawilżającym. Można w nich znaleźć ektoinę, kwas hialuronowy, tetryzoinę, elektrolity, a także różnego rodzaju witaminy i minerały. Składniki aktywne koją naruszone tkanki, odżywiają je i wspomagają procesy naprawcze. Wykonując pracę przed ekranem lub w trudnych warunkach, warto zainwestować w wysokiej jakości krople do oczu i mieć je zawsze pod ręką, aby móc zapewnić sobie ulgę, gdy tylko dolegliwości zaczną się pojawiać. Należy przy tym pamiętać, aby przechowywać je we właściwy sposób i regularnie sprawdzać datę ważności. Niektóre z preparatów mają krótki termin przydatności do użycia, po którego upływie konieczna jest wymiana produktu na nowy. W innym przypadku nie ma gwarancji, że substancje aktywne pozostały stabilne. Informacja na ten temat zawsze znajduje się w dołączonej do opakowania ulotce informacyjnej.

pixel