Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zdrowe oczy

ilość produktów: 191

W obecnych czasach coraz więcej osób dużą część swojej doby spędza przed ekranem komputera lub smartfona, wykonując pracę bądź poszukując rozrywki. Choć aktualnie normą stają się filtry światła niebieskiego i okulary chroniące wzrok, taki tryb życia nie jest obojętny dla zdrowia i kondycji naszych oczu. Swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami czy pogorszenie widzenia to tylko niektóre z objawów, jakie mogą pojawić się na skutek przemęczenia i rozwoju różnych chorób tego narządu. Aby zapobiec ich wystąpieniu, warto sięgnąć po dostępne bez recepty leki i suplementy diety na oczy.

Aktywne filtry
Pokaż tylko:

Leki na oczy – różne formy wsparcia dla narządu wzroku

W tej kategorii produktów znajdują się preparaty zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Istotną częścią oferty są specjalnie skomponowane suplementy diety w tabletkach oraz kapsułkach, zawierające składniki przyczyniające się do wzmacniania tego narządu, a także poprawy komfortu wzrokowego. Obok nich można znaleźć krople do oczu oraz spraye na powieki o działaniu nawilżającym, łagodzącym i regenerującym.Leki na oczy do stosowania zewnętrznego doskonale sprawdzają się w przypadku uczucia suchości, podrażnienia lub zmęczenia. Warto je stosować w czasie długiej pracy przed ekranem komputera, a także podczas pobytu w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest bardzo suche. Krople dostarczają niezbędnych składników odżywczych, regulują poziom nawilżenia i tworzą delikatną warstwę ochronną, zapobiegającą utracie wilgoci. Uczucie ulgi pojawia się od razu po zastosowaniu preparatu.Choć dostępne bez recepty leki na oczy stanowią duże wsparcie i warto po nie sięgać, aby wspomóc swój narząd wzroku, nie zastępują wizyty u specjalisty. Jeżeli wystąpią problemy z widzeniem lub inne objawy staną się bardzo uciążliwe, powinno się rozważyć konsultację ze specjalistą. Warto również pamiętać o odbywaniu regularnych kontroli i badań.

Co zawierają suplementy diety na oczy?

Dostępne bez recepty preparaty przeznaczone do dbania o narząd wzroku to produkty skomponowane w taki sposób, aby dostarczały organizmowi wszystkich składników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania oczu. Zawierają wiele witamin, mikroelementów, a także ziół. Są źródłem luteiny, zeaksantyny, kwasów omega-3, a także przeciwutleniaczy i innych składników odżywczych poprawiających komfort i kondycję tego narządu. To składniki, które odgrywają istotną rolę w profilaktyce różnych dolegliwości i pomagają w ochronie przed uszkodzeniami. Suplementy na oczy do stosowania wewnętrznego często zawierają również ekstrakty roślinne. W składach preparatów można spotkać wyciągi z marchwi, borówki, mniszka lekarskiego czy czarnej porzeczki. W każdym znajduje się bogactwo antyoksydantów i substancji odżywczych, które korzystnie działają na narząd wzroku. Niektóre ze środków wzbogacono także o L-karnitynę, która wzmacnia drobne naczynia krwionośne, oraz kwas hialuronowy, zapewniający optymalny poziom nawilżenia i zapobiegający utracie wilgoci przez tkanki.

pixel