Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zioła w kapsułkach i tabletkach

ilość produktów: 82

Zioła od wieków są wykorzystywane do poprawy zdrowia i samopoczucia. Najczęściej stosuje się je w formie naparów do picia. Wiele osób jednak nie przepada za ich charakterystycznym smakiem i aromatem. Nie oznacza to jednak, że mają rezygnować z dobroczynnego działania darów natury. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są zioła w tabletkach i kapsułkach. Ich stosowanie jest niezwykle proste i wygodne, co znacząco ułatwia suplementację i wykorzystywanie ich potencjału.

Aktywne filtry
Pokaż tylko:

Zioła w tabletkach – naturalne rozwiązania wielu problemów

Oferta preparatów roślinnych, które są dostępne w tej kategorii, jest bardzo szeroka. Można w niej znaleźć zarówno wybrane pojedyncze zioła, jak i preparaty złożone, skomponowane z kilku lub kilkunastu składników. Zioła w tabletkach zawierają między innymi miętę, dziurawiec, aloes, imbir, echinaceę i ostropest plamisty.Mięta jest znana ze swoich delikatnych właściwości przeciwbólowych i wspomagających układ pokarmowy, bywa pomocna przy łagodnych bólach głowy, a także w przypadku niestrawności i nudności. Dziurawiec często wykorzystuje się podczas wyciszania wahań nastrojów i łagodzenia obniżonego nastroju. Aloes przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu trawiennego, a także rozwiązywania problemów dermatologicznych. Imbir ma właściwości przeciwzapalne i przeciwwymiotne, często pomaga przy chorobie lokomocyjnej. Echinacea jest doskonałym wyborem w czasie przeziębienia i grypy. Ostropest plamisty wspiera funkcjonowanie wątroby i stymuluje jej regenerację.To tylko niektóre zioła w kapsułkach, jakie można znaleźć w ofercie apteki. Preparaty roślinne wykazują dużą skuteczność i warto je wypróbować, szukając naturalnych sposobów na złagodzenie różnego rodzaju dolegliwości.

Jak przyjmować zioła w kapsułkach?

Podobnie jak inne suplementy diety zioła w tabletkach powinny być zawsze stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Należy przestrzegać określonego na opakowaniu lub w ulotce dawkowania i nie przyjmować ilości większych niż rekomendowane. Choć są to produkty naturalne, ich nadużycie może skutkować pojawieniem się efektów niepożądanych, takich jak rozstrój żołądka, zawroty głowy czy nudności.Zawierające zioła tabletki są bardzo wygodne do stosowania. Najczęściej wystarczy przyjąć jedną kapsułkę dziennie i obficie popić ją wodą. Warto przy tym pamiętać, że roślinne suplementy nie stanowią zamiennika zdrowej, zróżnicowanej diety. Zioła w kapsułkach stanowią jej doskonałe uzupełnienie zrównoważonego trybu życia i właściwego odżywiania. Decydując się na suplementację ziół, należy mieć świadomość, że istnieją pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Niektóre leki oraz schorzenia wykluczają przyjmowanie wielu preparatów roślinnych. Z tego względu przed rozpoczęciem stosowania wybranego środka, należy dokładnie zapoznać się z ulotką lub skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym, aby upewnić się, że suplementacja będzie bezpieczna i nie nastąpią niepożądane interakcje pomiędzy przyjmowanymi produktami leczniczymi.

pixel