Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Coldrex MaxGrip cytrynowy 14 saszetek (1g+40mg+10mg)

Coldrex MaxGrip cytrynowy 14 saszetek (1g+40mg+10mg)

  • Coldrex MaxGrip cytrynowy 14 saszetek to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowany w przypadku krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia.
35,23 zł
brutto / szt.
Cena jednostkowa2,52 zł / szt.
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
Coldrex MaxGrip cytrynowy 14 saszetek (1g+40mg+10mg)
Coldrex MaxGrip cytrynowy 14 saszetek (1g+40mg+10mg)
Bezpieczne zakupy
Kod produktu: 5907734713327
  • Darmowa dostawa

    DARMOWA DOSTAWA Już od 149 zł !

  • Doświadczene

    DOŚWIADCZENIE Legalna apteka od 2006 r.

  • Zaufanie

    ZAUFANIE 98% zadowolonych klientów

  • Bezpieczeństwo

    BEZPIECZEŃSTWO Certyfikat SSL

  • Poltraf

    POLTRAF Transport medyczny

Parametry techniczne:
Postać:
prosz.do sporz.roztw.doust.
,
proszek do sporządzania roztworu doustnego
Dawka:
(1g+40mg+10mg)/sasz.
Opakowanie:
14 sasz.
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:
Produkt leczniczy
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Phenylephrinum
Maksymalna ilość:
30

Skład

Substancjami czynnymi leku są:paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy (witamina C).Każda saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego.

Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharyna, bezwodna krzemionka koloidalna, aromat cytrynowy, kurkumina (E100).

Wskazania

Coldrex MaxGrip jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Działanie

Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki. Lek zawiera witaminę C.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat:
Jedna saszetka leku Coldrex MaxGrip co 4 do 6 godzin. Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku.

Sposób podawania:
Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie.
Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dolać zimnej wody lub dosłodzić.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Jeżeli objawy choroby utrzymują się należy zasięgnąć porady lekarza.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
- u osób z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek,
- u osób z chorobą alkoholową,
- u osób przyjmujących zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV),
- u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.

Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Coldrex MaxGrip może powodować także następujące działania niepożądane:

bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów)
  • ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • bezsenność,
  • nerwowość,
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego,
  • nudności i wymioty.

    Ostrzeżenia

    Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i (lub) sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie i leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy) lub produktami leczniczymi stosowanymi w przeziębieniu i grypie.

    Lek zawiera paracetamol:
    Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
    Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol takimi jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, stosowane w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

    Dzieci:
    Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

    Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
    Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Tego leku nie należy stosować w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem. Podawanie w czasie ciąży chlorowodorku fenylefryny powoduje wrodzone wady rozwojowe, może także wywołać niedotlenienie płodu.
    Fenylefryna może przenikać do mleka matki.
    Brak danych dotyczących wpływu leku Coldrex MaxGip na płodność.

    Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
    Lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

    Interakcje

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
    Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków:
    - metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom),
    - kolestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi),
    - leków przeciwzakrzepowych (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego,
    - leków nasennych, przeciwpadaczkowych, ryfampicyny (lek przeciwgruźliczy), - inhibitorów MAO (stosowane m.in. w depresji) i innych leków przeciwdepresyjnych (z grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych),
    - niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego),
    - alkaloidów sporyszu (stosowanych m.in. w migrenie),
    - niektórych leków stosowanych w chorobach serca lub nadciśnieniu (tj. digoksyna, beta-adrenolityki, metyldopa).
    - stosowania leków hamujących łaknienie, leków udrożniających nos i leków psychopobudzających pochodnych amfetaminy (np. stosowanych w nadpobudliwości z zaburzeniami uwagi),
    - flukloksacyliny (antybiotyku), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą (stan, gdy bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc do uszkodzenia narządów), niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    Perrigo Poland Sp. z o.o.
    Al. Niepodległości 18
    02-653 Warszawa

  • Do pobrania
    Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
    Zapytaj o produkt
    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
    Napisz swoją opinię
    Twoja ocena:
    5/5
    Dodaj własne zdjęcie produktu:
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    NIE WYRAŻAM ZGODY
    ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
    pixel