Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml
Panadol dla dzieci 100 ml

Panadol dla dzieci 100 ml

  • Panadol dla dzieci to produkt leczniczy, który działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo. Stosowany przy objawach przeziębienia i grypy.
20,47 zł
brutto / szt.
Cena jednostkowa0,20 zł / szt.
Bezpieczne zakupy
Producent: GLAXOSMITHKLINE
Kod produktu: 5909990327317
  • Darmowa dostawa

    DARMOWA DOSTAWA Już od 149 zł !

  • Doświadczene

    DOŚWIADCZENIE Legalna apteka od 2006 r.

  • Zaufanie

    ZAUFANIE 98% zadowolonych klientów

  • Bezpieczeństwo

    BEZPIECZEŃSTWO Certyfikat SSL

  • Poltraf

    POLTRAF Transport medyczny

Parametry techniczne:
Postać:
zaw.doust.
,
zawiesina doustna
Dawka:
0,12 g/5ml
Opakowanie:
100 ml
,
100
Liczba sztuk w opakowaniu dla jednostki standardowej
Lek na receptę:
nie
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy
Maksymalna ilość:
30

Skład

-Substancją czynną leku jest paracetamol.5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu.
-Pozostałe składniki to: kwas jabłkowy, azorubina, gumaksantan, maltitol ciekły, aromat truskawkowy, sorbitol 70 % (krystalizujący), metylu parahydroksybenzoesan sodowy (E219), etylu parahydroksybenzoesan sodowy (E215), propylu parahydroksybenzoesan sodowy (E217), sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, wodaoczyszczona

Wskazania

Wskazania do stosowania:

Gorączka i ból występujące, np.:
-w czasie przeziębienia i grypy
-po szczepieniach.

Bóle różnego pochodzenia, np.:
-bolesne ząbkowanie-ból zębów
-ból głowy
-ból gardła
-ból ucha.
Jeśli po upływie 3dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Panadol dla dzieci zawiera jako substancję czynną paracetamol.
Działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Dawkowanie

Przed użyciem wstrząsnąć.
1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.
Dawkowanie: 15 mg/kg masy ciała w dawce jednorazowej.
Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka na podstawie tabelki. Miarka dozująca jest dołączona do opakowania.

Masa ciała

dziecka

Dawka

jednorazowa

Wiek
6 kg 3,5 ml 3 miesiące
8 kg 5 ml 6 miesięcy
9 kg 5,5 ml 9 miesięcy
10 kg 6 ml 1 rok
12,5 kg 8 ml 2 lata
15 kg 9 ml 3 lata
17 kg 10,5 ml 4 lata
19 kg 12 ml 5 lat
21 kg 13 ml 6 lat
30 kg 19 ml 9 lat
42 kg 26 ml 12 lat

* Wg siatki centylowej opracowania I.Palczewska, Z.Niedźwiecka, 1999r.

Nie należy zalecać podawania leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu /kg mc. / 24 godz.). Maksymalny czas regularnego podawania produktu bez zalecenia lekarza wynosi 3 dni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek,lek tenmoże powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:
-reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
-wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej, objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami pod naskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka i gorączką,
-problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
-sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,-zaburzeń czynności wątroby.Powyższe reakcje występują bardzo rzadko t.j. u mniej niż 1 na 10000 pacjentów.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Panadol dla dzieci mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanego dawkowania.
Nie przyjmować innych leków zawierających paracetamol.
Stosowanie produktu przez osoby z niewydolnością wątroby oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Równoczesne picie alkoholu zwiększa ryzyko hepatotoksyczności.
Należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek.
Należy zachować ostrożność stosując paracetamol u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
Jeżeli objawy utrzymują się należy skonsultować się z lekarzem.
5 ml zawiesiny zawiera 666,5 mg sorbitolu.
Ze względu na zawartość sorbitolu produktu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.
Ze względu na zawartość maltitolu ciekłego produktu nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją glukozy. Nipasept sodu może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Interakcje

Regularne codzienne przyjmowanie paracetamolu może nasilać działanie środków przeciwzakrzepowych, dawki przyjmowane sporadycznie nie mają na to istotnego wpływu. Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, tj. niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina) oraz ryfampicyna może prowadzić do uszkodzenia wątroby nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu. Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysokątemperaturę. Skojarzone podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Absorbcja paracetamolu jest przyspieszona przez leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np metoklopramid, domperidon) i opóźniona przez leki opóźniające opróżnianie żołądka (np. cholestyramina). Stosowanie paracetamolu w skojarzeniu z zydowudyną może powodować neutropenię. Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

Ważne informacje

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53,
02-697Warszawa

Do pobrania
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel