Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Panadol Extra, 24 tabletki

Panadol Extra, 24 tabletki

  • Panadol Extra jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zawierającym paracetamol i kofeinę. Stosuje się go w przypadku min. bólu głowy, bólach kostno-stawowych, mięśniowych oraz menstruacyjnych.
23,80 zł
brutto / szt.
Cena jednostkowa0,99 zł / szt.
Bezpieczne zakupy
Kod produktu: 5054563191014
  • Darmowa dostawa

    DARMOWA DOSTAWA Już od 149 zł !

  • Doświadczene

    DOŚWIADCZENIE Legalna apteka od 2006 r.

  • Zaufanie

    ZAUFANIE 98% zadowolonych klientów

  • Bezpieczeństwo

    BEZPIECZEŃSTWO Certyfikat SSL

  • Poltraf

    POLTRAF Transport medyczny

Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
500mg+65mg
Opakowanie:
24 tabl.
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:
Produkt leczniczy
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum, Coffeinum

Skład

Substancje czynne leku: paracetamol i kofeina. Jedna tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 65 mg kofeiny.
Pozostałe składniki: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon K 25, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa.
Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.

Wskazania

Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych. Może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Działanie

Lek Panadol Extra zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i kofeinę. Działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Wyłącznie do podania doustnego.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
    Doustnie, w zależności od nasilenia dolegliwości, 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki (8 tabletek) w ciągu doby. Nie stosować dawki większej niż zalecana.
    Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez najkrótszy możliwy czas.
    Jeśli objawy chorobowe utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.
    Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.
    W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

  • Dzieci:
    Leku Panadol Extra nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

    Przeciwwskazania

    Kiedy nie przyjmować leku Panadol Extra:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • w przypadku choroby alkoholowej, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, zaburzeń rytmu serca, bezsenności.

    Ten lek nie jest zalecany dla osób przyjmujących sole litu (stosowane m.in. w leczeniu depresji, manii).
    Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę.

    Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
    Nie należy stosować leku Panadol Extra w okresie ciąży i karmienia piersią.

    Działania niepożądane

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

  • reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,
  • wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka oraz gorączką,
  • problemów z oddychaniem, w przypadku, gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,
  • zaburzeń czynności wątroby.
    Powyższe reakcje występują bardzo rzadko tj. u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów.

    Pozostałe działania niepożądane.
    Częstość występowania: „częstość nieznana” (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

  • zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, bezsenność, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, nerwowość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe;
  • kwasica metaboliczna - poważne schorzenie, które może powodować zakwaszenie krwi, u pacjentów z ciężką chorobą przyjmujących paracetamol.

    Ostrzeżenia

    Lek zawiera paracetamol.
    Nie stosować większej dawki niż rekomendowana, gdyż przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
    Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami dostępnymi bez recepty lub z przepisu lekarza, zawierającymi paracetamol takimi jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, stosowane w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, wspomagających zasypianie.
    Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku i stosować się do zaleceń w niej zawartych.

    W trakcie stosowania leku Panadol Extra należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują ciężkie choroby, w tym ciężkie zaburzenia czynności nerek lub posocznica (gdy we krwi krążą bakterie i ich toksyny prowadząc do uszkodzenia narządów) lub niedożywienie, przewlekły alkoholizm lub gdy pacjent przyjmuje również flukloksacylinę (antybiotyk). W tych sytuacjach notowano u pacjentów występowanie ciężkiej choroby o nazwie kwasica metaboliczna (nieprawidłowość krwi i płynów ustrojowych), gdy stosowali oni paracetamol w regularnych dawkach przez dłuższy czas lub gdy przyjmowali paracetamol wraz z flukloksacyliną. Objawy kwasicy metabolicznej mogą obejmować: poważne trudności z oddychaniem, w tym przyspieszone głębokie oddychanie, senność, uczucie mdłości (nudności) i wymioty.

    Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

  • niewydolności wątroby i nerek,
  • niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej),
  • pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji,
  • pacjentów regularnie spożywających alkohol.
    Może konieczne będzie całkowite zaprzestanie przyjmowania tego leku lub zredukowanie dawki.

    Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

  • ciężkiej infekcji,
  • pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji,
  • pacjentów regularnie spożywających alkohol,
    ponieważ może to zwiększać ryzyko niewydolności wątroby i kwasicy metabolicznej (patrz informacja powyżej).

    Do objawów niewydolności wątroby należą m.in.:

  • utrata apetytu, biegunka, gorączka, wysypka na skórze,
  • niskie ciśnienie tętnicze i przyspieszone tętno,
  • nudności, wymioty, rozpieranie pod żebrami z prawej strony brzucha, żółtaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi (wybroczyny na skórze), zaburzenia świadomości.
    Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeżeli u pacjenta jednocześnie wystąpią opisane powyżej objawy.

    Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi).

    Ostrzeżenia dotyczące substancji pomocniczych

  • Lek zawiera mniej niż 1 mmol (39 mg) potasu na dawkę, to znaczy, że lek uznaje się za ,,wolny od potasu".
  • Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na dawkę, to znaczy, że lek uznaje się za ,,wolny od sodu".

    Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
    Panadol Extra nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

    Interakcje

    Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania, nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
    Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom), kolestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi), leków przeciwzakrzepowych (m.in. warfaryna), w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, leków nasennych, przeciwpadaczkowych, przeciwgruźliczych, inhibitorów MAO (leki stosowane w depresji), estrogenów i progesteronu (hormony płciowe), disulfiramu (stosowany m.in. w leczeniu alkoholizmu), niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego).

    Ten lek nie jest zalecany dla osób przyjmujących sole litu (stosowane m.in. w leczeniu depresji, manii).
    Paracetamol stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką temperaturę.

    W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów niedożywionych i regularnie pijących alkohol.
    Lek zawiera kofeinę. Podczas stosowania leku należy unikać nadmiernego spożycia kofeiny (np. zawartej w kawie, herbacie lub niektórych napojach). Nadmierne spożycie kofeiny może powodować trudności z zasypianiem, niepokój ruchowy, lęk, rozdrażnienie, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, drżenie i nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej spowodowane kołataniem serca.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    Haleon Poland Sp. z o.o.
    ul. Rzymowskiego 53
    02-697 Warszawa

  • Do pobrania
    Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
    Zapytaj o produkt
    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
    Napisz swoją opinię
    Twoja ocena:
    5/5
    Dodaj własne zdjęcie produktu:
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    NIE WYRAŻAM ZGODY
    ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
    pixel