Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Paracetamol 250 mg Farmina, 10 czopków doodbytniczych

Paracetamol 250 mg Farmina, 10 czopków doodbytniczych

  • Paracetamol 250 mg Farmina to lek w postaci czopków, zawierający paracetamol - substancję przeciwbólową i przeciwgorączkową. Stosuje się go w doraźnym leczeniu bólu różnego pochodzenia oraz w przypadku objawów przeziębienia i grypy.
5,30 zł
brutto / szt.
Cena jednostkowa0,53 zł / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
Paracetamol 250 mg Farmina, 10 czopków doodbytniczych
Paracetamol 250 mg Farmina, 10 czopków doodbytniczych
Bezpieczne zakupy
Producent: FARMINA
Kod produktu: 5909990265626
  • Darmowa dostawa

    DARMOWA DOSTAWA Już od 149 zł !

  • Doświadczene

    DOŚWIADCZENIE Legalna apteka od 2006 r.

  • Zaufanie

    ZAUFANIE 98% zadowolonych klientów

  • Bezpieczeństwo

    BEZPIECZEŃSTWO Certyfikat SSL

  • Poltraf

    POLTRAF Transport medyczny

Parametry techniczne:
Postać:
czop.doodbyt.
,
czopki doodbytnicze
Dawka:
250 mg
Opakowanie:
10 czop. (blist.)
,
10 czopków
Lek na receptę:
nie
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy
Maksymalna ilość:
30

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.
Substancja pomocnicza to tłuszcz stały.

Wskazania

Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe, kostne, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym), w leczeniu objawowym przeziębienia i grypy, w celu obniżenia gorączki przy różnych infekcjach oraz po szczepieniach.

Działanie

Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Dawkowanie

  • Lek jest przeznaczony do stosowania doodbytniczego.
  • Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat) - 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
  • Przeciwwskazania

    Leku Paracetamol Farmina nie należy stosować, jeśli u pacjenta występuje:

  • nadwrażliwość (uczulenie) na paracetamol;
  • nadwrażliwość (uczulenie) na pozostały skłanik tego leku;
  • ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby;
  • choroba alkoholowa.
  • Działania niepożądane

    Jak każdy lek, Paracetamol Farmina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy.
  • Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej);
  • zaburzenia wątroby i dró żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.
  • Ostrzeżenia

    Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek oraz u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
    Podwyższone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje również u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
    Mniej niż 5% pacjentów uczulonych na pochodne kwasu acetylosalicylowego może być uczulonych na paracetamol.

    Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

    Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek nie wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

    Interakcje

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, również tych, które wydawane są bez recepty. Zwłaszcza należy poinformować o przyjmowaniu następujących leków:

  • karbamazepina, fenobarbital, fenytoina (leki stosowane w padaczce);
  • omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka);
  • ryfampicyna (antybiotyk);
  • zydowudyna (lek przeciwwirusowy);
  • leki zawierające dziurawiec;
  • leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki ziołowe);
  • probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej);
  • warfaryna (lek przeciwzakrzepowy).
  • Uwaga: nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    Farmina sp. z o.o.
    ul. Lipska 44
    30-721 Kraków

    Do pobrania
    Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
    Zapytaj o produkt
    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
    Napisz swoją opinię
    Twoja ocena:
    5/5
    Dodaj własne zdjęcie produktu:
    pixel