• Paracetamol Biofarm, 500 mg, 10 tabletek

Paracetamol Biofarm, 500 mg, 10 tabletek

  • Paracetamol to skuteczny lek przeciwbólowy oraz przeciwgorączkowy, który nie powoduje podrażnienia żołądka. Produkt stosowany jest w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu.
1,92 zł
/ szt.
  • U NAS DOSTAWA GRATIS
  • już od 149 zł dla wybranych form dostawy
Producent: BIOFARM
Kod produktu: 5909990734832

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
,
tabletki
Dawka:
0,5 g
,
500 mg
Opakowanie:
10 tabl.
,
10 tabletek
Lek na receptę:
nie
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy

Skład

Jedna tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Substancje pomocnicze: skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, szczególnie takie jak:

  • bóle głowy;
  • migreny;
  • bóle reumatyczne;
  • bóle stawowe, mięśniowe i kostne;
  • bóle kręgosłupa;
  • nerwobóle;
  • bóle menstruacyjne;
  • bóle zębów.

    Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.

    Działanie

    Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
    Lek nie działa przeciwzapalnie.

    Dawkowanie

    Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wedługwskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Dawkowanie
    Dorośli i młodzież od 12 lat

  • Dawka jednorazowa:
    1 (jedna) do 2 (dwóch) tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu).

  • W utrzymującym się bólu:
    500 mg do 1000 mg (1 do 2 tabletek) 2 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

  • W bólach nowotworowych:
    10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.

    Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa to 8 (osiem) tabletek (4000 mg paracetamolu).
    Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

    Przeciwwskazania

    Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
    Ciężka niewydolność wątroby.
    Ciężka niewydolność nerek.
    Choroba alkoholowa.

    Działania niepożądane

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne oraz trudności z oddychaniem.
    Są to objawy reakcji nadwrażliwości (ciężkiego uczulenia) na lek.

    Częstość występowania działań niepożądanych określono następująco:

  • rzadko: u 1 do 10 na 10 000 pacjentów;
  • bardzo rzadko: rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów.

    Rzadko:
  • złe samopoczucie;

  • niedociśnienie (spadek ciśnienia krwi);
  • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

    Bardzo rzadko:
  • reakcje nadwrażliwości – ciężkie reakcje alergiczne wymagające przerwania leczenia;
  • zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi lub białych krwinek).

    Ostrzeżenia

    Lek zawiera paracetamol.
    Nie należy stosować leku Paracetamol Biofarm jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych. Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol.
    Nie wolno przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu. Przyjmowanie leku Paracetamol Biofarm w dawkach większych niż zalecane może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby.

    Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Biofarm należy omówić to z lekarzem:

  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (łagodne do umiarkowanych);
  • jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych);
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (enzymu odpowiedzialnego za prawidłową czynność czerwonych krwinek);
  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, gdyż wtedy jest większe ryzyko uczulenia również na paracetamol.

    Podczas stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu, gdyż może to spowodować uszkodzenie wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z chorobą alkoholową wątroby bez marskości.
    Nie stosować dłużej niż przez 3 dni bez porozumienia z lekarzem.

    Interakcje

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

    W szczególności należy powiedzieć lekarzowi o stosowaniu leków wymienionych poniżej:

  • inhibitory monoaminooksydazy (MAO) stosowane m.in. w depresji i chorobie Parkinsona.
    Jednoczesne stosowanie tych leków z paracetamolem może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę;
    Lek Paracetamol Biofarm można zastosować nie wcześniej niż po 14 dniach po zaprzestaniu stosowania inhibitora MAO. Między przerwaniem przyjmowania paracetamolu a rozpoczęciem leczenia inhibitorem MAO należy zachować co najmniej 7-dniową przerwę;
  • metoklopramid i domperydon (leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów), ponieważ mogą nasilać działanie paracetamolu;
  • kolestyramina (stosowana w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu), ponieważ może osłabiać działanie paracetamolu;
  • leki, które mogą zaburzać czynność wątroby, takie jak:
  • leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina),
  • ryfampicyna (antybiotyk);
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej, gdyż w przypadku jednoczesnego stosowania paracetamolu z probenecydem lekarz zmniejszy dawkę paracetamolu;
  • doustne leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna), gdyż paracetamol nasila działanie tych leków, co zwiększa ryzyko krwawień;
  • salicylamid (stosowany w gorączce i łagodnym bólu), gdyż może opóźniać wydalanie paracetamolu z organizmu;
  • inne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (np. kwas acetylosalicylowy, ibuprofen), gdyż stosowane jednocześnie z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzenia czynności nerek;
  • kofeina, ponieważ nasila działanie paracetamolu.

    Lek Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia glukozy we krwi.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    Biofarm Sp. z o.o.
    ul. Wałbrzyska 13
    60-198 Poznań

  • Poleć ten produkt:

    Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

    Do:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
    Podpis:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Treść:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Zapytaj o produkt

    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

    Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Opinie naszych klientów
    Zamknij
    Jplayer
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel