• Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
  • Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
  • Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
  • Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
  • Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
  • Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
  • Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek
Polecane

Theraflu ExtraGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

  • Theraflu ExtraGrip to skuteczny lek polecany w przypadku objawów przeziębienia i grypy. Produkt zawiera trzy substancje czynne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym
17,34 zł
/ szt.
  • U NAS DOSTAWA GRATIS
  • już od 149 zł dla wybranych form dostawy
Producent: GLAXOSMITHKLINE
Kod produktu: 5909990418978

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
Parametry techniczne:
Postać:
pr.do p.rozt.doust.
,
saszetki
Dawka:
0,65g+0,01g+0,02g
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum, Phenylephrinum, Phenirami
Opakowanie:
10 sasz.
,
10 saszetek
Lek na receptę:
nie
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy

Pliki do pobrania

Skład

Jedna saszetka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) 650 mg, chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg, maleinian feniraminy (Pheniramini maleas) 20 mg.
Substancje pomocnicze: sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Wskazania

Leczenie objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno – stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, kichanie.

Działanie

Lek zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorowodorek fenylefryny zmniejszający przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa, oraz maleininan feniraminy – substancję antyhistaminową łagodzącą objawy uczuleniowe, takie jak: kichanie, świąd lub przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury.

Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. Nie stosować więcej niż 3-4 saszetki w ciągu doby.
Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie u dzieci
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku:
- nadwrażliwości na paracetamol, maleinian feniraminy lub chlorowodorek fenylefryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
- stosowania inhibitorów IMAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu
- ciężkich schorzeń układu krwionośnego,
- nadciśnienia tętniczego,
- nadczynności tarczycy,
- jaskry z wąskim kątem przesączania,
- guza chromochłonnego,
- pacjentów stosujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
- pacjentów stosujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne),
- pacjentów stosujących inne leki sympatykomimetyczne).

Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Theraflu ExtraGRIP może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią..

Należy PRZERWAĆ przyjmowanie leku i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów:

  • reakcje uczuleniowe (występują rzadko),
  • obrzęk naczynioruchowy, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (występują rzadko),
  • reakcja anafilaktyczna (ciężka reakcja uczuleniowa, częstość nieznana),
  • wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry (występują rzadko),
  • ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, nadżerki w jamie ustnej (w bardzo rzadkich przypadkach),
  • krwawienia lub powstawanie siniaków (zaburzenia krzepliwości krwi spowodowane małą liczbą płytek krwi) (występuje bardzo rzadko).

    Pozostałe działania niepożądane leku:

    Częste (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów)
  • nudności
  • wymioty
  • senność

    Rzadkie (występują u 1 do 10 na 10 000 pacjentów )
  • nerwowość, bezsenność,
  • zawroty głowy, bóle głowy,
  • przyspieszenie rytmu serca, kołatanie serca, zwiększone ciśnienie tętnicze,
  • zaparcia, biegunka, dolegliwości brzuszne,
  • suchość w ustach,
  • uczucie ogólnego dyskomfortu lub rozbicia (złe samopoczucie).

    W rzadko występujących przypadkach można także zaobserwować nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.

    Bardzo rzadkie (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów)
  • agranulocytoza (spadek ilości granulocytów we krwi),
  • leukopenia (spadek ilości leukocytów we krwi),
  • pancytopenia (niedobór elementów morfotycznych krwi).

    Ostrzeżenia

    Przed zastosowaniem leku Theraflu ExtraGRIP należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą:

  • jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek,
  • jeśli pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną,
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (dziedziczne zaburzenie),
  • jeśli pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony,
  • jeśli pacjent ma chorobę układu krwionośnego,
  • jeśli pacjent choruje na cukrzycę,
  • jeśli pacjent ma przerośnięty gruczoł krokowy (prostatę), ponieważ może się to wiązać z zatrzymaniem moczu,
  • jeśli u pacjenta występuje niedrożność przewodu pokarmowego,
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka,
  • jeśli pacjent choruje na padaczkę.

    Lek zawiera paracetamol. NIE należy go stosować równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do ciężkiego uszkodzenia wątroby.
    Lek należy przyjmować zgodnie z ustalonym schematem dawkowania.

    Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:
  • jeśli pacjent ma problemy z oddychaniem, takie jak astma, rozedma lub przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • jeśli gorączka zwiększa się lub utrzymuje się dłużej niż 3 dni,
  • jeśli ból lub zatkanie nosa ulegnie nasileniu lub będzie trwać więcej niż 5 dni lub będzie mu towarzyszyć wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy. Mogą to być objawy poważnej choroby.

    Podczas stosowania leku nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu.

    Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów przyjmujących inne leki mające wpływ na wątrobę takie jak barbiturany, leki przeciwpadaczkowe, (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina), ryfampicyna i izoniazyd.

    Interakcje

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym w szczególności wymienionych poniżej:

     inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) stosowane w leczeniu depresji i choroby Parkinsona: nie stosować Theraflu ExtraGRIP, jeśli pacjent przyjmuje inhibitory IMAO lub przyjmował je w ciągu ostatnich 14 dni,

  • leki stosowane w leczeniu depresji, np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne,
  • leki obniżające podwyższone ciśnienie krwi, np. beta blokery, debryzochina, guanetydyna, rezerpina i metylodopa,
  • leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe),
  • leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi, np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
  • leki zawierające paracetamol lub leki sympatykomimetyczne, np. obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień i grypy, itp.
  • leki przeciwko nudnościom i wymiotom, takie jak metoklopramid lub domperydon,
  • leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol),
  • barbiturany (leki nasenne),
  • leki stosowane w leczeniu napadów drgawkowych, takie jak fenytoina, fenobarbital, karbamazepina i lamotrygina,
  • kolestyramina stosowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu,
  • zydowudyna (AZT) stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV,
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej,
  • ergotamina i metysergid, stosowane w leczeniu migreny,
  • leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona,
  • leki opioidowe (narkotyki),
  • tiazydowe leki moczopędne,
  • progesteron i doustne środki antykoncepcyjne.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Producent

    GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
    ul. Rzymowskiego 53
    02-697 Warszawa

  • Poleć ten produkt:

    Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

    Do:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
    Podpis:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Treść:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Zapytaj o produkt

    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

    Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Opinie naszych klientów
    Zamknij
    Jplayer
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel