• Theraflu Total Grip 16 kapsułek
  • Theraflu Total Grip 16 kapsułek
  • Theraflu Total Grip 16 kapsułek
  • Theraflu Total Grip 16 kapsułek
  • Theraflu Total Grip 16 kapsułek

Theraflu Total Grip 16 kapsułek

  • Theraflu Total Grip to skuteczny, wieloskładnikowy lek polecany do stosowania w stanach przeziębienia i grypy. Lek zawiera trzy substancje czynne o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym.
21,31 zł
/ szt.
  • U NAS DOSTAWA GRATIS
  • już od 149 zł dla wybranych form dostawy
Producent: GLAXOSMITHKLINE
Kod produktu: 5909991304492

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
Parametry techniczne:
Postać:
kaps.twarde
,
kapsułki
Dawka:
0,5g+6,1mg+0,1g
Opakowanie:
16 kaps.
,
16 kapsułek
Lek na receptę:
nie
Nazwa międzynarodowa:
Paracetamolum, Phenylephrini hydrochlori
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy

Skład

Każda kapsułka zawiera; 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg zasady fenylefryny) oraz 100 mg gwajafenezyny.
Wypełnienie kapsułki: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian.
Otoczka kapsułki (rozmiar 0): żelatyna, woda oszczyczona, indygokarmin (E132), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104), sodu laurylosiarczan, erytrozyna (E127).

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, dreszczy i grypy, w tym łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub gorączki, przekrwienia błony śluzowej nosa, a także działanie wykrztuśne w przypadku kaszlu z odkrztuszaniem.
Produkt Theraflu Total Grip jest wskazany u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.

Działanie

Theraflu Total Grip to wieloskładnikowy lek zalecany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu objawów grypy lub przeziębienia: bólu głowy i mięśni, gorączki, dreszczy, niedrożności nosa2 oraz mokrego kaszlu. Zawiera trzy substancje aktywne: paracetamol, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, fenylefrynę, która zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa ułatwiając oddychanie, oraz gwajafenezynę - substancję, która rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych i ułatwia jej odksztuszanie, a dzięki temu pomaga zmniejszyć nasilenie kaszlu.

Dawkowanie

Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
U osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży w wieku 16 lat i starszej o masie ciała 50 kg lub większej:

  • Przyjmować 2 kapsułki popijając wodą co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3 dawki po 2 kapsułki) na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny).
  • Nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni. Należy skontaktować się z lekarzem, w przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni lub ich nasilenia albo, jeśli kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.

    Leku Theraflu Total Grip nie należy stosować u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 i starszej, jeżeli ich masa ciała wynosi poniżej 50 kg.

    Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

    Przeciwwskazania

    - Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
    - Choroby serca, nadciśnienie tętnicze.
    - Cukrzyca.
    - Nadczynność tarczycy.
    - Jaskra z zamkniętym kątem przesączania.
    - Guz chromochłonny nadnerczy.
    - Pacjenci stosujący inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki blokujące receptory beta-adrenergiczne.
    - Pacjenci stosujący inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.

    Działania niepożądane

    Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Należy PRZERWAĆ stosowanie leku Theraflu Total Grip i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów:

  • reakcje alergiczne, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub ust
  • wysypka skórna (w tym pokrzywka, świąd), zaczerwienienie skóry
  • złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej
  • zaburzenia związane z krwią, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniaków
  • zażółcenie skóry lub oczu (żółtaczka). Są to oznaki problemów z wątrobą
    Powyższe działania niepożądane występują rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób) lub bardzo rzadko. W szczególności poważne reakcje skórne występują bardzo rzadko (mogą wystąpić u 1 na 10 000 osób).

    Poniższe działania niepożądane mogą wystąpić rzadko lub bardzo rzadko (u maksymalnie 1 na 1000 osób lub 1 na 10 000 osób). Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi którekolwiek z niżej wymienionych objawów:
  • ból lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudności, wymioty)
  • bóle głowy, zawroty głowy
  • wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca
  • zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja
  • problemy z oddychaniem
  • rozszerzenie źrenicy, zwiększone ciśnienie w oku

    W rzadko występujących przypadkach można także zaobserwować nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.

    Ostrzeżenia

    Ważne jest, aby przyjmować lek Theraflu Total Grip TYLKO wtedy, gdy występują WSZYSTKIE następujące objawy: ból i (lub) gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa i mokry kaszel.

    Lek zawiera paracetamol. NIE NALEŻY przyjmować leku równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol.

    W przypadku podania dawki większej niż maksymalna dawka dobowa paracetamolu może wystąpić ciężkie uszkodzenie wątroby.

    Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, a zwłaszcza połączenia kilku substancji o działaniu przeciwbólowym, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek.
    Nie należy spożywać napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku. Nie należy przyjmować leku równocześnie z innymi lekami przeznaczonymi do leczenia kaszlu, przeziębienia lub kataru.

    Należy skontaktować się z lekarzem, gdy objawy nasilą się lub nie ustąpią w ciągu 3 dni lub w przypadku, kiedy kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy.

    Przed zastosowaniem leku Theraflu Total Grip należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku występowania:

  • zaburzeń czynności układu sercowo-naczyniowego
  • zaburzeń czynności wątroby
  • zaburzeń czynności nerek
  • przerostu gruczołu krokowego (prostaty), ponieważ może występować zatrzymanie moczu lub trudności z oddawaniem moczu
  • problemów z krążeniem krwi (takie jak objaw Raynauda)
  • niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (niedobór enzymu)
  • nieprawidłowego rozpadu czerwonych krwinek (niedokrwistość hemolityczna)
  • odwodnienia lub przewlekłego niedożywienia
  • przewlekłego kaszlu, astmy lub rozedmy płuc (choroba płuc)

    Interakcje

    Nie należy stosować leku Theraflu Total Grip, jeżeli pacjent przyjmuje:

  • lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona
  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne stosowane w leczeniu depresji
  • leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, np. beta-adrenolityki
  • leki zawierające leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy.

    Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w szczególności o lekach takich jak:
  • leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i nieprawidłowego rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe)
  • leki rozrzedzające krew (przeciwzakrzepowe), takie jak warfaryna lub inne pochodne kumaryny
  • leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów, jak metoklopramid lub domperydon
  • leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol)
  • leki stosowane w leczeniu drgawek, takie jak lamotrygina, fenytoina, fenobarbital i karbamazepina
  • kolestyramina stosowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu
  • zydowudyna (AZT) stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV (AIDS)
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej
  • ergotamina i metysergid, stosowane w leczeniu migreny
  • leki stosowane w leczeniu gorączki lub łagodnych dolegliwości bólowych (salicylany, salicylamid)
  • leki zawierające paracetamol lub leki obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień i grypy
  • halogenowane leki znieczulające stosowane w celu znieczulenia przed operacją
  • należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku w przypadku wykonywania badań moczu.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
    ul. Rzymowskiego 53
    02-697 Warszawa

  • Poleć ten produkt:

    Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

    Do:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
    Podpis:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    Treść:
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
    To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Zapytaj o produkt

    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

    Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Opinie naszych klientów
    Zamknij
    Jplayer
    Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
    Zamknij
    pixel