Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łupież, łojotok

ilość produktów: 61

Łupież to jedna z najczęściej spotykanych chorób skóry głowy. Ma przewlekły charakter i często nawraca. Jego obecność nierzadko jest bardzo krępująca i wiele osób, które się z nim borykają, unika nawet wizyt u fryzjera. Wywołują go naturalnie występujące na skórze grzyby, ale do jego powstania przyczyniają się również czynniki takie jak stres, zanieczyszczenia, alergie i zaburzenia hormonalne. Dostępne w aptece bez recepty preparaty na łupież pomagają złagodzić, a nawet zniwelować jego objawy.

Szampon na łupież – higiena i pielęgnacja

Pierwszym środkiem, po który zazwyczaj sięgają osoby zmagające się z nadmiernym złuszczaniem naskórka, są specjalne szampony na łupież. Są one delikatne i właściwie dopasowane do potrzeb wrażliwej skóry głowy. Bazują na składnikach takich jak dziegieć, cynk czy też olamina. Przyczyniają się do odbudowy prawidłowej mikroflory naskórka, regulują procesy wzrostowe komórek i działają przeciwgrzybiczo.

Szampon na łupież pomaga zwalczać zarówno objawy choroby, jak i jej przyczyny. Jest przy tym łagodny i nie powoduje podrażnień. Dobrze oczyszcza, sprawiając, że skóra jest świeża, uspokojona i nie swędzi.

Lek na łupież – gdy potrzebne jest silniejsze działanie

W niektórych przypadkach zdarza się, że szampony na łupież nie przynoszą oczekiwanych rezultatów lub w pewnym momencie zaczynają działać słabiej. Warto wtedy zastosować dostępny bez recepty lek na łupież. Maści i kremy na bazie mikonazolu, klindamycyny lub klotrimazolu działają przeciwdrobnoustrojowo, zwalczając przyczynę łupieżu.

Jeżeli jednak samodzielnie wybrany lek na łupież nie uspokoi skóry głowy, najlepszym wyjściem będzie skonsultowanie się z lekarzem, który wykona odpowiednie badania i przepisze silniejsze środki lecznicze. Walka z łupieżem bywa trudna, jednak nie warto się poddawać.

Jak długo można stosować szampony na łupież?

Kluczem do uzyskania pożądanych rezultatów często jest właściwe stosowanie preparatów i kosmetyków. Zazwyczaj leczniczy szampon na łupież stosuje się 2-3 razy w tygodniu i każdorazowo pozostawia go na skórze na kilka minut. Dzięki temu składniki aktywne mają szansę zadziałać. Gdyby produkt został spłukany od razu, najprawdopodobniej nie byłoby spodziewanego efektu.

Kuracje kosmetykami leczniczymi najczęściej trwają około miesiąca, jednak warto je uzupełniać stosowaniem na co dzień delikatnych szamponów przeciwłupieżowych. W taki sposób nierzadko udaje się zapobiegać nawrotom nieprzyjemnych i krępujących dolegliwości.

Pozostałe preparaty na łupież

Oprócz szamponów, kremów, maści i płynów w aptece dostępne są m.in. peelingi trychologiczne, pomagające oczyścić skórę, odblokować zatkane pory i usunąć martwy naskórek, oraz płyny keratolityczne, służące do uregulowania procesu wzrostu oraz złuszczania komórek.

Poszukując idealnego rozwiązania, dobrze jest testować różnego rodzaju preparaty na łupież dostępne w aptece bez recepty. Choroby skóry są kwestią bardzo indywidualną i warto sprawdzać, co w danym przypadku będzie przynosiło najlepsze rezultaty.

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel