Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaszel

ilość produktów: 93

Zarówno suchy, jak i mokry kaszel potrafią być bardzo męczące, szczególnie gdy nasilają się w porze nocnej i zakłócają sen. Nic więc dziwnego, że gdy pociecha zaczyna kaszleć, rodzic szuka efektywnych sposobów na przyniesienie maluchowi ulgi. W asortymencie naszej apteki są dostępne różnorakie leki dla dzieci na kaszel, które mogą pomóc w ukojeniu podrażnionych dróg oddechowych, pozbyciu się zalegającej wydzieliny i odzyskaniu komfortu w codziennym funkcjonowaniu.

Syropy przeciwkaszlowe dla dzieci – kiedy mogą pomóc?

Kaszel to naturalny odruch obronny organizmu, który pomaga w usuwaniu z dróg oddechowych śluzu, ciał obcych oraz drobnoustrojów. Wyróżniamy dwa rodzaje kaszlu – suchy, który jest nieproduktywny i bywa niezwykle męczący, oraz mokry, który charakteryzuje się obecnością wydzieliny. Typ suchy często jest wynikiem alergii, astmy bądź przeziębienia, ale może też wynikać z przebywania w miejscu, gdzie jest zanieczyszczone powietrze. Z kolei typ mokry najczęściej pojawia się po kilku dniach trwania infekcji, kiedy organizm zaczyna pozbywać się nadmiernie produkowanego śluzu.

Syropy przeciwkaszlowe dla dzieci są dostępne w różnych wersjach. Leki na kaszel suchy dla dzieci nawilżają śluzówkę i wspomagają jej regenerację, niektóre z nich dodatkowo wyciszają męczący odruch. Podczas ich stosowania nieproduktywne napady następują zauważalnie rzadziej. Z kolei leki na kaszel mokry dla dzieci rozrzedzają zalegającą wydzielinę, zmniejszają jej lepkość i zwiększają częstotliwość odkrztuszania. W efekcie organizm szybciej i łatwiej pozbywa się nagromadzonego śluzu. W aptece dostępne są także preparaty uniwersalne, które można stosować przy obu rodzajach kaszlu. Są szczególnie przydatne wtedy, gdy trudno określić specyfikę dolegliwości. Ich głównym zadaniem jest stworzenie ochronnej warstwy na błonach śluzowych, regulacja wydzielania śluzu i nawilżenie tkanek.

Leki na kaszel dla dzieci bez recepty – jak wybrać?

Oferujemy bogaty asortyment różnego rodzaju preparatów wspomagających leczenie kaszlu u dzieci. Wybór konkretnego środka powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb małego pacjenta. Duża różnorodność produktów pozwala także uwzględnić jego preferencje smakowe. Kupując tabletki bądź syropy przeciwkaszlowe dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • rodzaj kaszlu – w pierwszej kolejności dobrze jest zidentyfikować, czy pociecha zmaga się z kaszlem suchym, czy mokrym, w przypadku wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem,
  • wiek pociechy – należy mieć świadomość, że niektóre leki na kaszel dla dzieci są dedykowane określonym grupom wiekowym i nie wszystkie substancje czynne mogą być stosowane u maluszków, z tego względu należy zawsze dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta,
  • składy preparatów – leki na kaszel dla dzieci bez recepty zawierają różne substancje aktywne, jeżeli dziecko jest alergikiem, należy przed zakupem sprawdzić, czy w produkcie nie ma składników uczulających,
  • ostrzeżenia – przed podaniem produktu warto dokładnie przeczytać ulotkę i zweryfikować, czy nie ma przeciwwskazań do stosowania danego preparatu, które dotyczyłyby naszej pociechy.

Jak stosować leki na kaszel dla dzieci bez recepty?

Podawanie leków na kaszel dla dzieci jest stosunkowo proste, jednak wymaga przestrzegania kilku podstawowych zasad, które pozwolą uzyskać najlepsze możliwe rezultaty i zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Przede wszystkim zawsze należy stosować się do zaleceń producenta dotyczących dawkowania i stosować ilości preparatów dostosowane do wieku oraz wagi pociechy.

Niezwykle istotny jest także czas podawania. Leki na kaszel suchy dla dzieci, podobnie jak te przeznaczone dla dorosłych, mogą być stosowane o dowolnej porze dnia. Niektóre z nich warto podawać wieczorem, aby ułatwić spokojny i nieprzerywany sen. Natomiast leki na kaszel mokry dla dzieci należy podawać wyłącznie w ciągu dnia, co najmniej kilka godzin przed zaśnięciem, ponieważ często pobudzają odruch odkrztuszania. Jeżeli pomimo stosowania preparatów bez recepty dolegliwości nie ustępują lub nasilają się, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel