Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Spraye

ilość produktów: 49

Spraye do gardła to popularne i wygodne środki, które stanowią cenne wsparcie w leczeniu rozmaitych dolegliwości górnych dróg oddechowych. Ich praktyczna i komfortowa forma aplikacji umożliwia precyzyjne aplikowanie odpowiedniej dawki leku na problematyczne obszary. Delikatna mgiełka łagodzi objawy i przynosi szybką ulgę. Spraye nie wiążą się z ryzykiem zadławienia i są bardzo pomocne w przypadku osób, które mają problem ze stosowaniem tabletek i kapsułek.

Dlaczego warto sięgnąć po spraye na gardło?

Spraye do gardła są powszechnie stosowane w pomocniczym leczeniu stanów zapalnych gardła i migdałków, w walce z bólem, suchością i kaszlem oraz innymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Dzięki swojej formule precyzyjnie i dokładnie pokrywają błony śluzowe, zapewniając im optymalne nawilżenie i przyspieszając regenerację tkanek. Tworzą również na ich powierzchni ochronny film, zabezpieczający przed powstawaniem kolejnych podrażnień.

Dostępne w aptece spraye na gardło zawierają substancje o działaniu przeciwbólowym, łagodzącym i antyseptycznym, co oznacza, że pomagają zwalczać szkodliwe drobnoustroje, odpowiedzialne za rozwój infekcji. W składach często można zobaczyć niesteroidowe leki przeciwzapalne, cząsteczki srebra, mentol, rozmaite olejki eteryczne, wyciągi z ziół, aloes i witaminy. Kompozycje dobierane są w taki sposób, aby zapewniały najlepsze możliwe efekty. Niektóre z produktów zawierają dodatkowo substancje zapachowe i smakowe, które mają na celu uprzyjemnienie stosowania leku.

Jak stosować spraye na gardło?

Korzystanie ze sprayów do gardła jest bardzo proste i nie powinno sprawiać problemów. Przed użyciem należy jednak dokładnie przeczytać informacje umieszczone w ulotce, aby zapoznać się z zaleceniami producenta. Jest to bardzo istotne, ponieważ dokładny sposób użycia, dawkowanie oraz przeciwwskazania do stosowania leku mogą się różnić w zależności od preparatu.

Spraye na gardło zazwyczaj należy przed użyciem wstrząsnąć, a następnie umieścić aplikator głęboko w ustach i nacisnąć, rozpylając leczniczą mgiełkę na błonę śluzową gardła. Należy zachowywać odpowiednie odstępy czasowe pomiędzy dawkami, a także innymi stosowanymi lekami. Nie należy przekraczać maksymalnych dobowych dawek.

Spraye na gardło – wygodne stosowanie w każdych okolicznościach

Dostępne bez recepty produkty nie zastępują wizyty u lekarza, jednak stanowią nieocenioną pomoc w czasie oczekiwania na wizytę, a także doraźne wsparcie w trakcie leczenia, zapewniające szybką i znaczącą ulgę od bólu czy dyskomfortu. Warto je mieć w stałym wyposażeniu domowej apteczki, aby móc z nich skorzystać, gdy tylko pojawi się podrażnienie, suchość lub inne nieprzyjemne uczucie w gardle.

Niewielkie opakowania sprayów na gardło sprawiają, że są wygodne w użyciu i można je stosować niemal w każdym miejscu i czasie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, dużo się przemieszczają i lubią mieć w torbie lub plecaku sprawdzony środek na wypadek wystąpienia lub nasilenia się dolegliwości.

Aktywne filtry
Pokaż tylko:
pixel